teoreticke hibernovanie

Sekcia: Ostatné 23.11.2008 | 14:37
sejtys   Návštevník
Dobrieho dna

Napadla ma takato otazka... vo firme mame identitcke notebooky. Dost casto sa stava ze musim pozicat poptipade si vymenit notu s niekyn vo firme. Moja nota je neposkravane a neponalepkovana :) (ideal ako prezentacna masinka) tak ma napadlo ci by bolo mozne do noty vrazit SD cartu ktoru pouzijem ako SWAP. Na svojom notebooku by som hibernoval, potom by nastupilo vybratie SD zo slotu a Na druhom by som ju strcil do slotu a zapol ho. Nabehlo by to??
    • Re: teoreticke hibernovanie 23.11.2008 | 14:39
      sejtys   Návštevník
      niekedy clovak viacej pise ako mysli... aj system tam je identicky.
    • Re: teoreticke hibernovanie 25.11.2008 | 18:43
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      dovolim si tvrdit ze ano, avsak treba sa s tym trosku pohrat, napriklad, grub a fstab prepisat do podoby /dev/sdx a nie mapovat podla UUID.
      za dalsie by to potrebovalo (asi) aby boli vytvorene rovnake uzivatelske konta, ale to je len typ.
      kazdopadne si ale myslim ze by sa to dalo rozchodit, len ci ti to za to stoji...
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: teoreticke hibernovanie 25.11.2008 | 21:05
        sejttys   Návštevník
        no napadlo ma to ako taka hracicka na bezsenne noci a trochu machrovania pred sefikom.. pride si po notu ja poviem OK hibernujem prehodim SD do ineho notasu a uz fachamm ako by sa nic nedialo.. :)
        • Re: teoreticke hibernovanie 25.11.2008 | 21:15
          WlaSaTy   Návštevník
          ano, samozrejme. za vlastne prachy si kupis najrychlejsiu kartu ktora ti zapise 2G RAM za par sekund a nastartujes tvoj system na jeho notebooku ktory ma identicky hardware (najme graficku kartu) tak ze to bude rychlejsie ako keby si odopol notebook a zobral si ho pod pazuchu.

          a teraz tu o vlkovi a siedmich kozliatkach.
        • Re: teoreticke hibernovanie 26.11.2008 | 00:08
          47   Návštevník
          dobry napad :)

          technicky je to na mozne urcite,
          ako to predviest prakticky necham na teba...dufam ze s podelis s rieseniim
          • Re: teoreticke hibernovanie 26.11.2008 | 10:55
            WlaSaTy   Návštevník
            to som zvedavy co nastane ak niekto odhibernuje xwindows na stroji s inou grafikou alebo co sa stane s systemom na ktorom sa bude hlasit karta nie ako mmcblk ale ako sd koli inemu radicu na citacku. teda, viem si to predstavit, rovnako ako aj riesenie. len si neviem predstavit performance.
            • Re: teoreticke hibernovanie 26.11.2008 | 13:43
              Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
              ak predpokladas ze ide o identicky hardware tak by to naozaj nemal byt problem, len je podla mna jednoduchsie mat cely system na externom HDD a len ho vypnut, prepichnut do ineho PC a nabootovat.. co vyriesi aj problem s inym HW.
              Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
              • Re: teoreticke hibernovanie 26.11.2008 | 13:59
                WlaSaTy   Návštevník
                Problem je v predpoklade ze Sefinko bude mat identicky hardware. Ak by sme akceptovali ze Sefinko bude mat stroj z rovnakej cenovej kategorie ako plebs, tak z hladiska fluktuacie, opotrebenia vyrobnych nastrojov a ich zivotneho cyklu nemozeme predpokladat ze bude ten stroj dostupny pre zamestnancov ktory zacali pracovat v roznych obdobiach pre danu firmu. Ved ktora firma nakupuje stroje do skladu alebo nedostane zlavu pri hromadnom nakupe na notebook vyssej triedy pre managera ktory schvaluje dany nakup?

                Takze identicky hardware je len iluzia ktora sa moze pretavit na skutocnost len u cerstvo vzniknutej pravnickej osoby.

                Inak, keby sa jednalo napriklad o Slax bez potreby hibernacie, tak by bol efekt zodpovedajuci poziadavke. Len praca s systemom na pametovej karte bude asi utrpenim oproti pouzitiu normalneho harddisku.
                • Re: teoreticke hibernovanie 26.11.2008 | 21:20
                  Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                  ja sa opieram o fakt, ze Sefinko uviedol ze ma Identicke stroje, je mi jasne ze stroje nevyrobene v jednej davke nemusia byt uplne identicke, avsak toto nie je otazka, rovnako ako nakupna politika firmy.

                  ide o to, ze v PRIPADE ze naozaj su stroje identicke, domnievam sa, ze by to malo fungovat.

                  SD karta je samozrejme irrelevantna, avsak hibernovat EXT HDD by slo.

                  Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                  • Re: teoreticke hibernovanie 27.11.2008 | 13:15
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Pokial Sefinko uviedol ze ma Identicke stroje, tak sa jedna asi o zalozny stroj. Ale na tom nezalezi.

                    Sak vyskusaj co k tomu potrebujes, teda okrem identickeho zoznamu nainstalovanych komponentov a identickeho patch levelu. to by som sa uz ja osobne vybral cestou kompletneho systemu na externom HDD.
            • Re: teoreticke hibernovanie 27.11.2008 | 15:10
              miro   Návštevník
              hlavne ta performance pamatovych kariet je biedna, osobne som mal cely system na SD karte a v urcitych okamihoch ako keby ta karta stallovala, vysledom bol dost divne reagujuci system, tiez dost zalezi na tej internej citacke a jej performance, teoreticky by to islo, ale pouzitelnost by bola asi limita priblizujuca sa k 0