FTP spojenie

Sekcia: Konfigurácia 23.11.2008 | 19:38
Avatar dawe8403   Používateľ
Zdravím všetkých linux fans.Mám takýto problém:mám dva kompy a na oboch beží Fedora 8.Na jednom z nich som spustil vsftpd.Ked som sa chcel cez mc pripojit cez FTP tak sa dostanem po heslo a ak ho tam zadam tak mi vypisuje vzčkávací čas 30s. a potom znovu pyta heslo remote hosta.Skusal som vypnut aj firewall,al pridat usera do user_list a aj do /etc/host.allow vsftpd:ALL ,ale neviem kde moze byt chyba.PROSIM POMOZTE
    • Re: FTP spojenie 23.11.2008 | 23:58
      tatar   Návštevník
      pozri si /var/log/messages, tam uvidis dovod preco sa ti nepodarilo nalogovat. a pozri sa ci mas nastavene local_enable=YES v /etc/vsftpd/vsftpd.conf, a checkni si aj /etc/pam.d/ftp
      • Re: FTP spojenie 24.11.2008 | 00:00
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Alebo sem posli rovno vsetky tri subory a mi ti ich skritizujeme a usmernime (samozrejme rec je o stroji, kam sa pripajas).
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: FTP spojenie 27.11.2008 | 11:47
          Avatar dawe8403   Používateľ
          Problem som už vyriešil.Vygooglil som ,že treba vypnuť alebo sa pohrať so SElinux,tak som v subore /etc/sysconfig/selinux nastavil disabled alebo sa to da riesit aj prikayom:

          setsebool -P ftp_home_dir 1

          Ale inak DAKUJEM,lebo ten /var/log/messages bol velmi uzitocny.