Zpojazdnenie routra EDIMAX

Sekcia: Hardware a Drivery 25.11.2008 | 18:44
Avatar jurco   Používateľ
zdravim.Potrebujem pomoct s rozbehnutim routera EDIMAX 7084gB 802.11g wireless LAN ADSL 2+. na KUBUNTU a UBUNTU.Mam internet od TCOMU, mam od nich heslo a prihlasovaci udaj. Neviem ho zpojazdnit.Kam to ma vypisat, prosim podrobnejsie. mate s tzm niekto skusenosti.Dakujem
    • Re: Zpojazdnenie routra EDIMAX 25.11.2008 | 18:56
      ---   Návštevník
      predpokladam ze to ma nejaky zrozumitelny navod, co takto do toho pozriet? A ak mas aj windows ma to tusim aj nejakeho sprievodcu kde sa navoli krajina SK a zada sa meno heslo. Z pohladu linuxu nic netreba "spojazdnovat", pojde to hned na prve zapnutie. Mozno len bude treba vypnut ipv6 ak by to spomalovalo , ako na to najdes tu vo fore velmi lahko.
      • Re: Zpojazdnenie routra EDIMAX 25.11.2008 | 19:06
        Avatar jurco   Používateľ
        windows nemam. Takze ked si takyto router niekdo kupi a nema windows a chce ho zpojazdnit na kubuntu myslim cez kabel, nie wifi, tak ho len pripoji do pc a uz mu ide net? A co s tym ma potom spolocne tcom?ved niekam musim tie prihlasovacie udaje dat,nie?Asi to znie hlupo,ale nerozumiem tomu.ako to mam urobit v kubuntu?
    • Re: Zpojazdnenie routra EDIMAX 25.11.2008 | 19:22
      martin   Návštevník
      do prehladavaca zadaj 192.168.2.1 prednastavene prihlásenie je admin a heslo1234. Potom by tam malo byť niečo ako quick start...
      • Re: Zpojazdnenie routra EDIMAX 25.11.2008 | 19:24
        Avatar jurco   Používateľ
        Kam do prehladavaca?Ako kde sa pisu adresy?
        • Re: Zpojazdnenie routra EDIMAX 25.11.2008 | 19:30
          ---   Návštevník
          samozrejme, a hlavne si pozri NAVOD, ktory bol sucastou balenia