problemove pripojenie na WPA

Sekcia: Konfigurácia 26.11.2008 | 15:37
hofy   Návštevník
Ahojte,

Mam PClinuxOS2008 minime, jadro 2.6.22.xx. Doma mam WPA siet a nedari sa mi na nu pripojit. Na verejnu, volne dostupnu siet sa pripojim bez problemov. Vo windoze to samozrejme funguje aj doma, ale rad by som to vyriesil s linuxom.

Na pripojenie pouzivam Configuration manager, vyberiem siet (zobrazi sa v menu), zadam heslo, ale ani za boha ma nepripoji. cez konzolu to neviem, som novacik.

Diky za pomoc ak sa niekto najde.
    • Re: problemove pripojenie na WPA 26.11.2008 | 21:08
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      potrebujes (ak nemas) nainstalovat MANDI a wpa_supplicant
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • problemove pripojenie na WPA 26.11.2008 | 21:09
      hofy   Návštevník
      Sranda je, ze s LiveCD sa pripojim bez problemov, ale som prilis hlupy, aby som zistil kde je chyba.

      Napad? Budem vdacny.
      • Re: problemove pripojenie na WPA 26.11.2008 | 22:24
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        v live CD si sa pripojil a potom instaloval? alebo si nabootoval livecd a hned instaloval?
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: problemove pripojenie na WPA 08.12.2008 | 23:21
          hofy   Návštevník
          S live CD som nic neinstaloval, len som spustil OS z CD aby som vylucil chybu distra. Potom som sa pozrel blizsie na ten wpa supplicant, ako si mi poradil.

          Je to vyriesene. Bolo to celkom jednoduche: stacilo vymazat vsetky nevymriezkovane riadky vo wpa_supplicant subore a nastavit pripojenie znova. odvtedy sa mi ten problem uz zopakoval, nastava vtedy ak sa medzitym pripojim na verejnu siet alebo sa (domnievam ze) laptop dostane do kontaktu s inymi WPA sietami na ktore sa pokusa neuspesne pripojit a potom sa zablokuje nejakym divnym sposobom aj ta domaca siet. Takze som wpasupplicant zase vymazal a zase nastavil pripojenie.

          Takze tak. Dikz za tip. VYRIESENE.