Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku?

Sekcia: Hardware a Drivery 27.11.2008 | 00:53
Avatar erino72   Používateľ
Zdravim chcel by som rozbehnut na svojom notebooku linux debian :)
moj notebok je hp pavilion dv7-1040ec..neskusal ho uz niekto na tomto notebooku? pretoze mam dva problemy

ked idem instalovat debian 4r5 tak nabootujem ale nechce mi najst pri instalacii mechaniku takze nema odkial citat subory..

dalsi problem by bol zas ked idem instlaovat lennyho ten mi mechaniku najde ale ked ho nainstalujem nechce sa mi spustit graficke rozhranie ostane taka stvrorcekova pruhovana obrazovka
    • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 27.11.2008 | 01:13
      SAmo   Návštevník
      skus Sid

      inak slovo unstable v ponimani debian neznamena nestabilny ze by padal jak hrusky na jesen ale ze sa casto updatuje. takze kludne do toho



      • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 27.11.2008 | 22:07
        Erino72   Návštevník
        dnes mi to hovoril aj jeden znamy ze pouziva na serveroch sid takze to asi nebude az tak zle :)

        a ak by som mohol.. nehodis mi sem link na toho sida nejak som sa nemohol k tomu doklikat
        • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 28.11.2008 | 08:30
          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
          tu
          • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 28.11.2008 | 13:06
            Avatar erino72   Používateľ
            diki ale link som pytal na sida :)
            ale dnes som si nainstalovat lenny skusim tam rozbehat co len pojde..
            Zvuk s ktorym som daval problemy som zatial neskusal, wifi mi neukazuje ifconfig a na zaciatku mi ukazuje nejake blbe hlasky pri starte ale inak v pohode..dnes spravim skreeny a hodim to sem ci sa to neda nejak odstranit..
            • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 28.11.2008 | 13:13
              jaaaaaaaa   Návštevník
              To je debian, nie ubuntu :-)
            • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 29.11.2008 | 18:32
              Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
              pokial si zaciatocnik tak nechapem naco silit sid??? je to veriza, v ktorej sa deje vacsina vyvoja, je neustale meneny a vyvijany, o zmenach v libs ani nehovorim, cize sa lahko moze stat, ze si balik nebudes vediet nainstalovat kvoli chybajucim libs alebo deps. a tiez bezpecnostne aktualizacie pre sid meskaju, ak sa vobec dodaju!!!! takze ako user naozaj nevidim dovod silit sida, a uz vonkoncom nie na servery!!!!!. ked uz tak lenny, co je testovacia verzia, z ktorej sa nakoniec stane stabilny etch....odporucam jedno z posledne dvoch menovanych.
              BTW....z debian FAQu mi mozno skor uveris:
              Should I use sid on my server?
              Are you insane? No!
              Should I use sid on my desktop?
              If you think you can handle a broken Debian system, sure. Do you know what to do if libpam0g breaks, preventing all logins? Do you know what to do if grep breaks, causing the boot process to hang forever? These things have happened. They will happen again.

              If you'd like to avoid the brown-paper-bag bugs like these, then use testing instead.
              Does sid have security updates?
              Not in the same sense that stable does. If the maintainer of a package fixes a security bug and uploads the package, it'll go into sid by the normal means. If the maintainer doesn't do that, then it won't. The security team only covers stable (and possibly testing... there's a pending issue for that case).
              • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 29.11.2008 | 18:38
                Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                este co sa tyka instalacie, tak oficialne sid image nie su vydavane, prejst na sida sa da editovanim sources.list a dalsimi krokmi:)... kto nevie ako, tak ten by nad sidom radsej ani rozmyslat nemal :)
                • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 01.12.2008 | 21:30
                  Avatar erino72   Používateľ
                  zatial mam toho lennyho a dal som si KDE 4 a budem pokracovat dalej v skusani new aplikacii..
                  a zda sa mi zvlastne ked dam apt-get upgrade ze mi neaktualizuje ziadne baliky ako napr na ubuntu :-D
                  • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 02.12.2008 | 09:49
                    --   Návštevník
                    aptitude update
                    aptitude safe-upgrade
                  • Re: Debian 4r5 nacitanie ovladacov na dvd mechaniku? 02.12.2008 | 13:49
                    Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                    skusal si uz ?: aptitude