v Ubuntu nevidim moju domacu wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 27.11.2008 | 09:16
blackee   Návštevník
Mam problem s WiFi.

Viem sa pripojit na wifi siete s nizkym resp. ziadnym zabezpecenim, ale neviem sa dostat ani do svojej domacej siete ... wifi router WEP 64bit heslo (vo windows bez problemov, v Ubuntu mi ju ani nechce zobrazit, vidim wifiny vsetkych susedov ale svoju nie) a nehovorim o tom, ze sa potrebujem napajat na wifi siet so zabezpecenim WPA a WPA2, overenim PEAP, bez certifikatu, MSCHAPv2 a moje meno a heslo ... skolska siet, nas admin si natiahol Ubuntu do notasu a nema problem s prihalsenim a netusi kde je problem u mna ked su nastavenia identicke a na ine wifi siete sa dostat viem. Co to moze byt? Stary driver? Ako mam zmenit driver v Ubuntu?
dakujem za pomoc ;)
    • Re: v Ubuntu nevidim moju domacu wifi 28.11.2008 | 14:48
      Lubo   Návštevník
      Skus ta konektnut pomocou wlassistent. Je to sice kde aplikacia ale mne sa velmi osvecila.
      Co vsetko to podporuje je tu.
    • Re: v Ubuntu nevidim moju domacu wifi 28.11.2008 | 20:10
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skus sa na nu pripojit ako na skrytu teda zadanim mena siet ktore urcite vies a ostatnych udajov

      skus preinstalovat network manager ktory pouzivas (neviem ako sa presne vola ten defaultny v ubuntu ale v synapticu to najdes)

      pripadne pouzi iny, aj v repozitaroch ich najdes niekolko

      ja sa s tym co je v gnome defaultne pripojim na WPA a WPA2, overenim PEAP, s CA-crt certifikatom, MSCHAPv2 a moje meno a heslo (tiez skolska siet UMB-BB-prf, ty kde studujes ??) uplne bez problemov

      viem ze to nie je zrovna najlepsie riesenie ale mozno by pomohlo reinstall ubuntu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: v Ubuntu nevidim moju domacu wifi 28.11.2008 | 22:18
        blackee   Návštevník
        dakujem za pomoc, ale moj pocitac asi pochopil co potrebujem, dens som stiahol dajake nove aktualizacie a sam sa miesto kabla pripojil na wifi .... bod pre ubuntu :), uz len keby mi ten mikrofon bezal
        • Re: v Ubuntu nevidim moju domacu wifi 30.11.2008 | 19:03
          Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
          ... tesil som sa predcasne, dnes soms a snazil zmenit si meno na sieti z ubuntu na moju prezyvku, napisal som do terminalu:

          i@ubuntu:~$ sudo su
          [sudo] password for i:
          root@ubuntu:/home/i# hostname blackee

          potom mi zmrzol compik, restartoval som a od tej doby je to tam kde to bolo pred tou aktualizaciou, wifi vidim cez 3 pocitace s windows bez problemu, aj cez PSP bez problemu ... len cez moje Ubuntu ju nevidim vobec ... sietovych spojeniach ju mi ju napise na prve miesto, pise ze som sa na nu napojil naposledy pred 5 hodinami. Ked ho necham sa na nu pripojit cez tak vypise ze sa to neda ... co je blbost
          • Re: v Ubuntu nevidim moju domacu wifi 30.11.2008 | 19:34
            WlaSaTy   Návštevník
            Dobre vediet. nerobis nahodou socialnu studiu na temu, kolko vlakien diskusie tolko roznych myslienok na riesenie fiktivneho problemu?

            PS.: samba, to je ti spoluziak?