Nováčik sa pýta: Ako sa pripojim na Wi-Fi?

Sekcia: Konfigurácia 01.12.2008 | 18:38
Michal   Návštevník
Ahojte!

Mám prvý deň Mandriva Linux 2009.0 a žiaľ neviem sa pripojiť na net cez Wi-Fi. Pozeral som sa na ovládač a zdá sa, že mi ho ukazuje správne (Intel 4965 rovnako ako vo Windows Vista). Keď kliknem na ikonku sietí vpravo dole pri hodinách a zvolím pripojenie cez wi-fi (vidím aj názov svojej wi-fi karty), tak mi nenájde žiadne siete aj keď sú v dosahu. Posuvný vypínač mám na "ON", svetielko svieti, ale či je Wi-Fi modul zapnutý neviem. :( Vo Windows Vista zapínam Wi-Fi cez posuvný vypínač a klávesovou skratkou. Je možné, že musím aj v Linuxe použiť vypínač a klávesovú skratku na ktorú systém nereaguje? Alebo mám urobiť niečo úplne inak?

Poraďte prosím! Bez netu mi je Linux na dve veci :(

Veľmi pekne ďakujem za poradenie!
    • Re: Nováčik sa pýta: Ako sa pripojim na Wi-Fi? 01.12.2008 | 20:14
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Atheros AR5008 alebo Intel 4965 je ku..va karta a rovnako robi problemy aj v ubutu ale v suse je v pohode...
      Tym chcem povedat iba to že sa da spojazdnit , ale nie je to pre uplneho zaciatocnika .., tak by som ti poradil dat si suse , alebo sa pripojit kablom cez sietovku a hladat...
      ...a najst sa da všetko
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: Nováčik sa pýta: Ako sa pripojim na Wi-Fi? 01.12.2008 | 20:22
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        http://www.intellinuxwireless.org/iwlwifi/downloads/iwlwifi-4965-ucode-228.57.2.21.tgz
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: Nováčik sa pýta: Ako sa pripojim na Wi-Fi? 02.12.2008 | 19:13
          Michal   Návštevník
          No to som si stiahol ale akosi som nevedel čo s tým mám robiť. Je to winrar archív... Mám ho rozbaliť a niekam nakopírovať/nainštalovať? Alebo mám urobiť niečo iné?
          • Re: Nováčik sa pýta: Ako sa pripojim na Wi-Fi? 02.12.2008 | 19:35
            dusan   Návštevník
            Nie, nie je to winrar archív. Len si ten archív tým programom otvoril.

            Len ho rozbaľ a nakopíruj iwlwifi-4965-2.ucode do adresára /lib/firmware

            Na kopírovanie musíš mať práva root .

            ps. prosím prečítaj si readme čo je v tom balíku.

            ps2. Tieto veci by si sa mal trochu poučiť na tom to fóre toho bolo už dosť popísané a pre mandrivu ti odporúčam

            http://www.bibri.net/Mandriva/doc/manual-mdv-2008.1cz_Instalacni_a_uzivatelska_prirucka.pdf

            ps3. vidím že si začiatočník takže ešte jedna rada nikdy ale fakt nikdy nepracuj ako root/administrátor na PC. fakt nikdy!!!!
            len keď ho spravuješ alebo niečo inštaluješ (podľa možnosti rpm z repozitárov).
      • Re: Nováčik sa pýta: Ako sa pripojim na Wi-Fi? 02.12.2008 | 11:50
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        Naopak, z kariet od vyrobcu Atheros sa stali velmi dobre karty, kedze spolocnost Atheros zaclenila v 2.6.27 support pre vsetky svoje bezdrotove a aj ine zariadenia (resp. zaclenil Linus, ale vieme ako to myslim ;-) ) Taktiez uvolnila HAL pre svoje zariadenia. No co viac si priat?! :) A Intel sa tiez snazi o podporu svojich zariadeni v jadre GNU/Linux.
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...