ako na PCLinuxOS

Sekcia: Hardware a Drivery 03.12.2008 | 00:18
Avatar explorer   Používateľ
nejde mi grafika Intel GL960 na notase Acer Aspire 5315 Aktualna konf. ide cez VESA driver ,, pri zadani príkazu XFdrake a zvolení grafiky vypíše: could not install the x11-driver-video-i810 package !
skušal som aj z official webster intel linux driver ,, stiahol som si balík : xf86-video-intel-2.5.1.tar.bz2 ,, ale neviem ako ho dostat do stavu instalácie , diky moc borci
    • Re: ako na PCLinuxOS 03.12.2008 | 00:52
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      ktoru verziu mas? myslim Pclosu
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: ako na PCLinuxOS 03.12.2008 | 01:12
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      alebo skus toto
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: ako na PCLinuxOS 03.12.2008 | 08:43
        Avatar explorer   Používateľ
        no jo je to 2007 ,, asi idem vyskusat tú 2009 verziu ,, nemyslel som ze jeden driver na grafiku bude problém ,, na mandrake ,mandrive ,ubuntu a fedore sa mi instalovali lahsie
        • Re: ako na PCLinuxOS 03.12.2008 | 14:23
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          dalsou moznostou je updatnut si to distro, teda hlavne kernel a cely x server vratane tebou uvedeneho balicka, bude to ale skoro 1GB updatov, sa domnievam.
          Nemam stroj na ktorom by som to vyskusal a povedal ti presne navod.
          Alebo si stiahni CZ release z pclinuxos.cz ten uz je updatnuty a teda by ti to skor malo ist.
          Jedina chyba pclinuxos z mojich skusenosti je prave to ze nevydavaju updatnute releasy, aj ked ak to uz raz nahodis tak updatujes a fungujes, resp. neupdatujes a fungujes. ;)
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: ako na PCLinuxOS 03.12.2008 | 16:25
            Rado   Návštevník
            Ja som si ovladac pre grafiku stiahol cez Synaptik, potom len restartoval. Stacilo mi napisat nvidia, vyhodilo vsetko mozne, nasiel som medzi nimi ovladac, stiahol a restartol.
            • Re: ako na PCLinuxOS 03.12.2008 | 21:14
              explorer   Návštevník
              ati a nvidia nemaju daky problém pod PCLOS presvedcil ma otom aj balík Video Installation Tool ale novsie grafiky od intelu to maju tahsie ,, "novsie"
      • Re: ako na PCLinuxOS 08.12.2008 | 23:41
        hofy   Návštevník
        Mal som ten isty problem a ani za boha ziveho som to nevedel vyriesit. tak som tam bachol 2008 minime a islo to krasne a bez namahy hned po instale v plnom rozliseni. Niet nad aktualne distro, domnievam sa ;)

    • Re: ako na PCLinuxOS 16.12.2008 | 14:43
      limbi   Návštevník
      do stavu instalacie :) ho dostanes tak, ze ho najprv rozbalis.

      tar xjvf xf86-video-intel-2.5.1.tar.bz2

      tymto si ho rozbalis do aktualneho adresara, a potom mozes vidiet, co tam vlastne je.