SMTP Gateway - amavisd-new

Sekcia: Konfigurácia 03.12.2008 | 10:15
Avatar dm12   Používateľ
Nazdar lidi,

prosim nevite nekdo nekde o nejakem navodu pro konfiguraci smtp gateway, která bude filtrovat e-maily (antispam+virus)? A aby toho nebylo málo, potřeboval bych to řešit na distru Fedora za použití postfix, spamassassin, clam-av, amavisd-new. Uz se mi to podarilo rozjet, nicmene jsem uplne presne nepochopil vsechny konfiguracni schopnosti amavisu. Takze mozna by stacil nejaky prehledny popis konfiguracnich vlastnosti amavisu. Na strankach www.amavis.org jsem potrebne informace nenasel.
Kazdopadne dopredu dekuji vsem za jakoukoliv reakci. Diky experti.
    • Re: SMTP Gateway - amavisd-new 03.12.2008 | 11:55
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: SMTP Gateway - amavisd-new 03.12.2008 | 12:38
        Avatar dm12   Používateľ
        Ten druhy odkaz zda se mi da odpovedi, ktere potrebuju. Abych upresnil o co mi jde. Potrebuji zprovoznit filtrovaci server, ktery mi bude filtrovat vic domen nez jen jednu. Navic potrebuju presne vedet co to udela kdyz to ohodnoti zpravu nejakym skore (spamassassin nebo amavis). Nejak jsem nepochopil, co to s tema zpravama dela. Je tam moznost nejakeho kose pro spamy pro ruzne domeny, kde by se daly zpravy prochazet - to se tyka spamu, ktere jsou treba v rozmezi skore 5-8. Tim myslim jeden kos=jedna domena. A to je to, co si v tom amavisu nedokazu vysvetlit. Ale je mozne, ze od toho chci neco, co to neumi.
        • Re: SMTP Gateway - amavisd-new 13.12.2008 | 20:24
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          http://www.linuxos.sk/forum/7919/index.html
          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))