/var/cache/apt/archives - su tu nejake balicky :)

Sekcia: Ostatné 17.07.2005 | 21:05
BlueWay   Návštevník
Chcel by som sa opytat, ci ich mozem zmazat a ci maju nejaku vyznamnu ulohu, ked ich tam KUbuntu archivuje. Mam ich tu okolo 450MB! & co vsetko mozem este v linuxe mazat a nebude mu to vobec chybat? Dik
    • Re: /var/cache/apt/archives - su tu nejake balicky 16.07.2005 | 12:15
      JA   Návštevník
      No mohli by ste uz napisat, ci a co vsetko mozem zmazat :) Resp. ako si mam udrzat cisty system
      • Re: Re: /var/cache/apt/archives - su tu nejake bal 16.07.2005 | 14:13
        Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
        Jsou to vsechny balicky, ktere jsi pomoci apt kdy nainstaloval. Kdyz je smazes nic se nestane. Akorat kdyz je budes nekdy potrebovat, bude je apt znovu tahat.
        • Re: Re: Re: /var/cache/apt/archives - su tu nejake 16.07.2005 | 22:15
          BlueWay   Návštevník
          Bude ich tam tahat aj ked budem robit UPGRADE? A este nevies, co vsetko je "nepotrebne"? Ako uplene odstranim informacie o nejakom tom balicku ked som ho uz "odinstaloval" Zistil som, ze podobne ako pri WinOS, tu ostava nejaky ten bordel...
          • Re: Re: Re: Re: /var/cache/apt/archives - su tu ne 17.07.2005 | 13:53
            Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
            Kdyz budes delat upgrade tak budes tahat balicek vyssi verze, takze ten puvodni je na nic, ja osobne tyhle archivy mazu. Co myslis tim bordelem to nevim, zkus se vyjadrit presne, co ti tam zustava.
            • Re: Re: Re: Re: Re: /var/cache/apt/archives - su t 17.07.2005 | 21:05
              BlueWay   Návštevník
              Ten bordel myslim napriklad kniznice, ktore sa nainstalovali spolu snejakym tym balickom a po jeho odstraneni tu ostavaju (myslim). Ostavaju v systeme aj konfiguracne subory, teda aspon v mojom home adresary nejake ostavaju. Ale ich velkost je zanedbatelna. Vo WinXP som neustale cistil system, daval som nepotrebne veci prec... aj preto mi bezal bez jedineho zamrznutia cely rok. Chcelo by to nejaky mini serial o nastaveni a udrziavani linuxu (napr. Kubuntu)