Pouzivate 13.3" laptop a linux?

Sekcia: Hardware a Drivery 12.12.2008 | 20:26
rado.lv   Návštevník
Ahojte,

rad by som si preveril ake 13.3" laptopy pouzivate s linuxom (idealne s ubuntu, fedora alebo mandriva). Chystam sa kupit si niektori z tychto mensich laptopov s procesorom Core 2 Duo od T7300 vyssie, so 4 gb RAM. Neplanujem sa na tom hrat, takze mi nezalezi na tom, ci to bude mat nadupanu grafiku, ale skor na tom, aby co najlepsie spolupracovala s Linuxom (zrejme asi Intel).

Zaujimala by ma osobna skusenost niekoho, kto takyto novsi laptop vlastni a pouziva na nom linux. Google mi samozrejme najde tisice blogov a for s roznymi zahranicnymi odkazmi, ale ja predsa len viacej verim komunite z linuxos.sk a zo Slovenska a Ciech ako roznymi tureckym, anglickym a pod. blogerom.

Dakujem za nazory a tipy.
    • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 12.12.2008 | 22:38
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      na kazdom jednom laptope ti pojde ubuntu, snaz sa to mat co najviac intel (najma wifi), dalej sa pri vybere riad inymi prednostami konkretnych modelov... aby si nepovedal, ze nemam konkretnu skusenost konkretne s 13,3 (co je jedno, ci 13,3 ci iny rozmer) palcovym notebookom, tak kamos ma dell XPS, myslim, ze to je momentalne velmi podareny notebook
      • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 12.12.2008 | 22:59
        rado.lv   Návštevník
        zaujimal som sa o konkretne skusenosti hlavne preto, ze napr. tomu, ze som cital o bezproblemovom xode ubuntu, tak napr. pri laptope Samsung Q310 su vraj problemy a 64 bit verzia tam udajne vobec nejde. co je skoda, pretoze zrovna ten sa mi pozdaval najviac, zo vsetkych co som si pozeral.

        Dell XPS som tiez zvazoval, ale kedze uz mam stvrty dell po sebe xel som vyskusat nieco nove. dovod je aj to, ze sa mi zdaju stale viac viac krehke. nie, ze by som mal nejaky problem so systemovymi vecami, ale napr. na tomto poslednom mi uz dva krat menili touchpad aj klby na LCD a zase aj jedno aj druhe odchadza. Akurat uz nie je v zaruke, tak sa uz do toho nebudem investovat. Na funkcnost to velmi vplyv nema iba je to iritujuce.
        • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 13.12.2008 | 00:26
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          a co nejaky IBM notas?
          • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 13.12.2008 | 00:30
            rado.lv   Návštevník
            no jo, to by bolo riesenie, ale s nejakym procaok t8400, 4gb ram a 250 az 320 gb hdd, sa tam ceny splhaju uz do nebies. ufff.

            Co by ste ludkovia povedali na tento Toshiba Satellite Pro U400-15O. Nema ho nahodou uz niekto doma? Parametre sa mi zdaju byt celkom linux friendly a cena je celkom ku mne friendly :)
            • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 13.12.2008 | 20:22
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              neviem presne ale ja som uvazoval nad MSI ale ten mal iba 12.1 palca sa mi zda, inac s msi mam vyborne skusenosti v spolupraci s linuxom (aj GX-series aj EX-series)
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 14.12.2008 | 12:11
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                no MSI je tak na 85% dobry...mne sa stale nepodarilo rozbehat suspend 2 ram, webkameru a mikrofon...
                • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 14.12.2008 | 13:17
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  no mne nejde len to s2ram ale to sa mi nepodarilo rozbehat zo ziadnou novsou NV grafikou (8600, 9600)
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 13.12.2008 | 21:28
              Avatar halabala Fedora 10  Používateľ
              Mam u400-138 a ficim na fedore ... jednice co som musel urobit bolo ze som pridal do grub.conf-u vga=0x318 aby mi isel Plymouth... inac obrazovka, rozlisenie aj grafika rozpoznane ;).

              Btw. funguje aj ubuntu
              Pičoch je veľo, len nalivačoch malo!
              • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 13.12.2008 | 23:34
                rado.lv   Návštevník
                dakujem, presne toto som potreboval pocut :)
                nie som sice az tak zbehly v linuxe a neviem presne na co sluzi to co si tam doplnil, ale ked budem mat notas doma a nevedel by som si poradit, tak sa na teba urcite obratim. dufam, ze je to ok.
            • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 14.12.2008 | 06:08
              Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
              Toshiba M800, co je skoro to iste ako U400 a Ubuntu bez problemov.
              Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
    • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 13.12.2008 | 23:37
      Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
      Ja mam Siemens Amilo Si 2636 a Ubuntu 8.10 a bezi vsetko OK. Akurat webkamera nejak nebezi ale to ma ani nejak nestve a ani som sa ju nepokusal rozbehat. Kamos ma myslim Toshiba M800 a tiez ubuntu 8.10 a bezimu tiez vsetko bez problemov. Tak dufam ze som aspon trochu pomohol.
      a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
    • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 14.12.2008 | 20:26
      rado.lv   Návštevník
      diky za tipy a odpovede. po preskumani sa mi naozaj pozdava zo vsetkyx najviac Toshiba ci uz U400-150 alebo M800.
      Na tej M800 mas grafiku GMA 4500MHD? Nebolo to treba nejako vyladovat? Cosi som o tom cital vo forax, i ked zrejme islo o 3D efetky. Myslim, ze pokial by bol problem iba to, tak to asi prezijem, bo hrat sa nemusim a otacajuci desktop tiez nie je nieco, bez coho by som nemohol existovat :)
      • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 15.12.2008 | 18:43
        Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
        Ano, DMA 4500MHD a problemy ani vyladovani ziadne.
        Raz nabehol system v nejakom cudnom rozliseni, ale som len skusil logout logon a vsetko bolo v poho.
        3D efekty idu, ale netestoval som ich nejako intenzivne.
        Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
        • Re: Pouzivate 13.3" laptop a linux? 16.12.2008 | 02:11
          rado.lv   Návštevník
          super, dakujem za cenne informacie. tak som si teda objednal ten portege m800, vypada naozaj dost dobre.

          na 3d efektox, ako som uz vyssie spominal mi az tak velmi nezalezi, nepotrpim si na take okrasy.