Linux na Nokii 6630

Sekcia: Ostatné 19.12.2008 | 14:23
Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
Zaujimalo by ma ze ako by sa dala spustit nejaka ditribucia Linuxu na Nokii 6630.
..::RootLUG::..
    • Re: Linux na Nokii 6630 19.12.2008 | 15:34
      Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
      Myslim nieco podobne ako:
      http://www.youtube.com/watch?v=4oCOV5cgQOo
      http://www.handhelds.org/moin/moin.cgi/SiemensSX1HowTo
      ..::RootLUG::..
      • Re: Linux na Nokii 6630 19.12.2008 | 19:37
        ---   Návštevník
        nokia 6630 linux ->google
        • Re: Linux na Nokii 6630 29.12.2008 | 11:29
          Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
          Nenasiel som tam nic co by mi pomohlo dat Linux na Nokiu 6630.
          ..::RootLUG::..
          • Re: Linux na Nokii 6630 29.12.2008 | 12:26
            WlaSaTy   Návštevník
            Hm, a predstavujes si aj nieco viac ako farebnu linuxovu temu? V tom pripade mozes byt priekopnikom.
            • Re: Linux na Nokii 6630 02.01.2009 | 13:25
              Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
              Téma my je na .....(*cenzúra*) Ja chcem normálnu distribúciu ktorá by bola spustená na mobile s operačným systémom symbian.
              ..::RootLUG::..
              • Re: Linux na Nokii 6630 02.01.2009 | 14:44
                Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ
                Nedá sa. Stačí taká odpoveď? Aj keby sa dalo, nebolo by to použiteľné.
                • Re: Linux na Nokii 6630 02.01.2009 | 14:55
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ano, neda sa to tak lachko ako vyskusat LiveCD.
                  Ale da sa, CPU je podporene, zopar dalsich kusov hardware tiez a vzhladom na povahu opensource si moze zvysok doprogramovat svojpomocne a stat sa tak priekopnikom.

                  Ale preco nie Motorola?
                  • Re: Linux na Nokii 6630 09.01.2009 | 12:01
                    Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
                    Pretoze motorolu nemam. ALe kedysi sme boli v Londyne na jednej akcii open source a tam mali asi 10 telefonov na ktorych bezal linux v mode dual boot(symbian a linux), medzi nimi bola aj Nokia 6630.Myslim ale ze ta spolocnost co to organizovala uz skrachovala.
                    ..::RootLUG::..
                    • Re: Linux na Nokii 6630 11.01.2009 | 03:08
                      jirka@profik.cz   Návštevník
                      Tez mam jen tenhle model:( Nasel jsem http://franz47root.wordpress.com/2007/07/27/linux-on-nokia-6630/ a je to italsky...nerozumim presne co tam pisou, ale kdyby to byl navod jak to preinstalovat, dejte mi prosim vedet, ten telefon je s puvodnim FW nepouzitelnej. Popravde horsi kram jsem nevidel, a to tenhle vyrobce posila na trh sra.ky nepretrzite. Schovavam to tu v supliku a tajne verim, ze s Linuxem by se to snad dalo nakonfigurovat aspon jako dalkovy ovladani k TV/mediaboxu s náhledem programovejch voleb,.ikdyz pri ty spo3ebe by ani to nebylo moc prakticky...uvitam napad jak tu vec vyuzit, pripadne levne prenecham, at se s tim trapi nekdo jiny - pada denne bez varovani, nova plne nabita baterie ho neudrzi pri zivote ani den, pri nabijeni behem 2 hodin spadne a zahadnym zpusobem vybije baterku tak totalne ze se da nabit uz jen v jinym telefonu-asi ji pri crashi behem nabijeni zkratuje; BT se mi v Symbianu nepovedlo rozbehat a kdyz si chci v busu pustit muziku, tak nez se spusti prehravac uz vystupuju-odezva menu jen pro extremne trpelive lidi, pokud vubec nejaka-spousta plozek neudela nic nebo zpusobi crash..Na snimku nepoznat rit od xichtu-to si snad delaj prdel tohle nazyvat fotak/telefon!? Smrtfoun to je:) Zklamani, zoufalstvi, tak snad by Linux pomohl... Predem dik za rady co s tim.
                      • Re: Linux na Nokii 6630 11.01.2009 | 10:37
                        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                        • Re: Linux na Nokii 6630 13.01.2009 | 15:31
                          Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
                          Tu som nieco nasiel:
                          http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=47094
                          (viz. linky)
                          problem je ze jak to rozbehnut.
                          Nokia ma procesor ARM5
                          ..::RootLUG::..
                          • Re: Linux na Nokii 6630 14.01.2009 | 22:20
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Stiahnes od nich kernel pre ARM a image disku (nieco na sposob initrd) a k tomu zavadzac systemu pre Symbian. To podla navodu das (obvykle) na pametovu kartu, skontrolujes konfigurak a z telefonu spustis danu aplikaciu.

                            Problem je v tom, ze na zaciatok by som ani ja neriskoval dat odkaz na aplikaciu zavadzac do priecinka fungujuceho ako Autostart, vtedy sa to moze startovat aj bez pytania (obvykle zavisi od konfiguraku). No a ked nie je podpora pre GSM modul, tak ten telefon degradujes v tom lepsiom pripade na mp3 prehravac. A ak nie je podpora pre klavesnicu, tak to degradujes na masinku na ktorej displeji sa ukaze tucniak a po chvilke ho vytlacia nejake pismenka. Tak isto je potrebne skontrolovat aj podporu pre rezimy riadenia spotreby.

                            Ono na vyskusanie by sa oplatilo overit napriklad ci ten build linuxu zvlada emulaciu sietovky cez USB kabel a ci to obsahuje sshd/telnetd ze by sa to dalo aspon preklepnut cez USB siet.

                            Problem je v tom, ze Linux je len jadro a zopar nastrojov na jeho obsluhu co pri monolickom jadre a absencii dolezitych ovladacov moze sklamat. Zvysok ako grafika, ikonky, programy je Linuxova distribucia.

                            PS.: platforma ARM je nadherne podporena, ale doplnkovy hardware()klavesnica, podsvietenie, GSM, SD slot) uz nemusi byt.

                            PPS.: Tento poznas?
                            Bavia sa dvaja teenageri:
                            Dal som si Linux na iPod.
                            Co, prehrava to lepsie MP3ky?
                            Nie, ale uz si viem pingnut localhost.
                            • Re: Linux na Nokii 6630 10.03.2009 | 16:30
                              Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
                              A nedalo by sa to tak ze by sa ovladace ( pre klavesnicu,displej atď) skopirovali s povodneho OS (Symbian S60 v.8 2nd) a hodili sa do toho ,,experimentalneho" Linuxu???
                              ..::RootLUG::..