uvcvideo

Sekcia: Hardware a Drivery 21.12.2008 | 15:36
Roman   Návštevník
Ahojte,

skompiloval som poslednu verziu uvcvideo a ked skusam nahrat modul (insmod) prise mi to "Unknown symbol in module". Modprobe uvcvideo hlási "Invalid module format".

Neviete so s tym?

Snazim sa vyriesit problem s chybajucim /dev/video0, ktore potrebuje luvcview, kedze mi nejde Ekiga (video input device not found). Dufam som na dobrej ceste ale dalej si neviem rady.

Diky za pomoc, Roman.
    • Re: uvcvideo 21.12.2008 | 15:44
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      aku to mas webcam?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: uvcvideo 21.12.2008 | 17:15
      WlaSaTy   Návštevník
      :Neviete so s tym?

      Vieme. Ked modprobe (alebo insmod) hlasia chybu pri zavedeni modulu, tak sa bud jedna o moduly ktore niesu pre tvoju vetrziu Linuxu, alebo mas hardware ktory nie je podporovany tou verziou ovladaca. Odkial mas tie ovladace a skompiloval si si ich? Mozno to bude aj tym ze mas asi selinux.
    • Re: uvcvideo 21.12.2008 | 21:40
      Roman   Návštevník
      Mam amd64 a Debian etch.

      Driver, ktory vyrobca ponuka pre Windows Vistu je Bison ale cez lsusb vidim "0c45:62c0 Microdia".

      Utilitu mam z linuxtv.org a kompilacia prebehla bez chyb (aspon co som videl na konzoli, neviem kde je nejaky log).

      Kamera s oznacenim 1,3 Mega Pixels je inegrovana do notebooku.

      Vdaka za pomoc.
    • Re: uvcvideo 22.12.2008 | 07:38
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      luvcview (USB Video Class grabber) - myslím že stačí. Dávno keď som mal 7.04 som kompiloval UVCvideo teraz už v 8.04 a 8.10 netreba. Tiež mám microdiu na notebooku.
    • Re: uvcvideo 22.12.2008 | 14:25
      Roman   Návštevník
      Skúsim sa opýtať inak.

      Predpokladám, že vytvorenie zariadenia /dev/video0 je krok č. 1 k tomu, aby mi webkamera fungovala.

      Ak tomu rozumiem správne, toto chýbajúce zariadenie mi vytvorí práve uvcvideo. Alebo sa mýlim?

      Keďže skompilovaný modul nemôžem nahrať - ako postupovať v takom prípade?

      Ďakujem.
      • Re: uvcvideo 22.12.2008 | 14:38
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        ozaj skus ten driver, na ktory som postol driver vyssie, mne to s nim ide (mam rovnaku webcam).
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: uvcvideo 23.12.2008 | 13:04
          Roman   Návštevník
          Skúšal som to a skúšam stále, bohužiaľ som sa zastavil na prvom kroku - nemôžem rozbehať git... Mohol by si prosím svoj zazipovaný adresár umiestniť niekde na web, ja to potom skúsim skompilovať a pokračovať ďalej.

          Ďakujem, Roman.
          • Re: uvcvideo 23.12.2008 | 19:46
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            http://www.srnka.info/downloads/linux/webcam.zip - to je ten driver - je tam uz skompilovany driver pre 64bit ubuntu posledne stabilne, takze si tam pusti este "make clean",

            daj potom vediet, ako si dopadol
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: uvcvideo 23.12.2008 | 21:06
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              uvcvideo driver mi ide. Skype mi uz konecne s kopete detekuju moju webku.

              lsusb
              0c45:62c0 Microdia Sonix USB 2.0 Camera
              • Re: uvcvideo 23.12.2008 | 21:59
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                a ide ti v skype ta webkamera? (tj. funguje ti video-konferencia?) Velmi rad by som to rozbehal, je to pre mna vcelku dolezita funkcia
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: uvcvideo 28.12.2008 | 13:04
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  ide mi to. Zatial som sice neskusal videokonferenciu na OS 11.1-ke ale z predchadzajucich skusenosti Ubuntu->Arch Linux->OS 10.3->...11.1 tak mi isla ta kamera vzdy s tymto driverom
            • Re: uvcvideo 23.12.2008 | 22:18
              Roman   Návštevník
              Nejde mi to. V súbore README je spomenuté "Kernel 2.6.22 or higher". Na domovskej stránke distribúcie taký nie je a na vlastné pokusy si momentálne netrúfam.

              Buď ešte niečo poskúšam alebo prejdem na Ubuntu alebo...

              Ďakujem za ochotu a venovaný čas.