Linux+

Sekcia: Ostatné 26.12.2008 | 18:04
Avatar thom   Používateľ
Ahojte,
nasiel som na nete casopis Linux+, ma s nim niekto nejaku skusenost?
Oplati sa to objednat? Vychadza to este?
Napiste pls nejake recenzie, nazory..

Vdaka

http://linuxplus_cz.test.gigacon.org/prt/view/predplatne.html

P.S.: Nejaky iny Linux casopis existuje?(okrem linux journal:))
    • Re: Linux+ 26.12.2008 | 18:22
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Pred 2 - 3 rokmi som si ho kupoval. Dnes ho uz na pultoch nevidim. Nieje (nebolo) tam nic, co by si si nenasiel na nete ;)
      sudo apt-get remove windows
    • Re: Linux+ 26.12.2008 | 18:56
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ked sa zaujimas aj bezpecnostnou tak hackin9
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Linux+ 26.12.2008 | 19:11
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ten uz nevychadza v cestine
        • Re: Linux+ 26.12.2008 | 20:26
          Avatar thom   Používateľ
          Díky, to mi stačí.

          Je to škoda, že niečo nevychádza, keď nie si na nete a chceš si niečo prečítať, alebo si zväšiť rozhľad, bolo by to fajn. Človek sa dozvie z časopisu aj to, čo na nete nájde iba náhodne, resp. z časopisu by sa dozvedel aj o veciach o ktorých ani nevieš a mohli by ťa zaujímať. Na nete ideš väčšinou presne po tom, čo ťa zaujíma, alebo potrebuješ vyriešiť.

          Užívateľov linuxu je stále viac a myslím, že časom to príde, že niečo zase na trhu bude(ja len dúfam, že to bude čoskoro).

          Thom
          • Re: Linux+ 27.12.2008 | 15:18
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Človek sa dozvie z časopisu aj to, čo na nete nájde iba náhodne, resp. z časopisu by sa dozvedel aj o veciach o ktorých ani nevieš a mohli by ťa zaujímať.
            Linux+ sa nepredával. Na nete máš obrovské mnozstvo portalov (linux, IT), ktorym casopis s chabym mnozstvom informacii nemoze konkurovat. Uz len ked chodis pravidelne na tento web, informacii mas na kazdy den dost. Linux+ sa podla mna nepredaval.
            sudo apt-get remove windows
          • Re: Linux+ 27.12.2008 | 20:12
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            Užívateľov linuxu je stále viac a myslím, že časom to príde, že niečo zase na trhu bude(ja len dúfam, že to bude čoskoro).

            Bol tu jeden casopis, ktoreho meno bolo LinuxExpres. Dnes sa uz nevydava papierovo, lebo vacsina linuxakov cerpa informacie z Internetu (pohodlnejsie, vecne, presne -> najdem, co chcem najst, prip. fora). Uzivatelia linuxu maju linux ako alternativu ku komercnym OS (dovolim si tvrdit, ze aspon polovica). Nie ako "zabavku", pripadne ucenie sa nieco nove.

            Ak si pozrieme ostante casopisy, ktore dnes za cenu byvaleho LinuxExpresu ponukaju viac clankov, informacii, stran (prip. prilohu CD/DVD), ale aj reklam, za ktore samozrejme redakcia nieco dostane a mozu tak znizit cenu. Otvor si nejaky casopis so zameranim na IT a hadaj, kto bude mat najviac reklam.
            • Re: Linux+ 28.12.2008 | 23:15
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              trochu som sa bavil s vydavatelmi pc revue o cene vytlacku. predajna cena by bola bez reklam okolo 300sk, co je... veru moc. osobne by som si taky casopis nekupil - a ak ano, musel by mat velmi vela stran atd atd...

              inak reklama je dobra aj preto, lebo je niekedy k veci. napriklad clovek hlada nejaky notebook, a teraz zisti ze nejaka firma ma sidlo prave v jeho meste. tak sa zastavi.

              alebo sa pobavi - ked uvidi reklamu na celu A4 na notebook s neuveritelnou velkostou ram 1GB a windows vista a pri tom vysmiatych ludi... niekedy je to lepsie ako redmeat komix :D
              • Re: Linux+ 29.12.2008 | 00:37
                WlaSaTy   Návštevník
                Na PCR si dokaze spravit kazdy nazor, staci sa zamysliet nad pokrytim RSS, objemom reklamy (vratene recenzii platenych dodavatelmi) a poctom clankov. Tych 300Sk je viac ako vela ale dobry obchodnik nikdy nehovori ze ma vyssiu marzu ako potrebuje.

                No, ale aspon ze uz roky informuju o vsetkych platformach.
                • Re: Linux+ 29.12.2008 | 00:44
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  no presnejsie by to bolo dakych 280, ale aj tak moc.

                  inak obchod s casakmi podla mna je dost taky rozumny. horsie je to casto pri potravinach. kupi sa kilo masa za 40sk a preda sa za 160...
                  • Re: Linux+ 29.12.2008 | 01:43
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Za 40, to je z nuteneho vyseku? V salamach sa to strati a je to zdravsie ak hygienik nenariadil okamzitu likvidaciu tovaru. Vsetci pametame to zelene maso s pokutou do 20k za hypermarket.

                    Ale aj tych 280 je nehorazne vela na ten pocet clankov, asi tam maju rodinne farmy, len keby aj nieco produkovali.
                    • Re: Linux+ 29.12.2008 | 01:47
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      no zober si ze treba zaplatit priestory, vsetky energie a hlavne vsetkych ludi co do toho pisu.

                      taktiez to nekupuje tak vela ludi ako tie take popularne casaky typu markiza, plus 7 dni a spol :)
                      • Re: Linux+ 29.12.2008 | 19:16
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Ano, a v tom je to. Ked zhodnotim ich produktivitu prace, tak zasnem kam sa dostali za tie roky. Staci si zratat clanky ktore napisali oni, clanky ktore prelozili z ineho jazyka a objem reklamy aj s platenou recenziou. A pochopis preco platia priestory 7x24 ked staci dva dni v mesiaci.

                        Nie, nemyslim to ironicky, obdivujem ich. Tak vykonny marketing ma len malo firiem, len by ma zaujimalo kolko maju remitendy.
                        • Re: Linux+ 29.12.2008 | 21:13
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          co ja viem... tazko sa mi o tom diskutuje, som len externy. no roboty je na mraky na kazdom jednom cisle. vsetko to pozosivat dohromady po stranke grafiky, textov a vsetkeho mozneho...

                          inak prave pozeram ze mi premenovali Greenie 4R1 na Greenie 4 IN 1. tak to som uz tromfol aj tie nescafe 3 v jednom :D
                          • Re: Linux+ 29.12.2008 | 21:43
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Aspon sa nieco nove naucis.

                            Ale prezrad mi, co tam ti redaktori cele noci robia?
                            • Re: Linux+ 29.12.2008 | 22:39
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              hmmm... zeby pracuju? :)

                              inak som si zistil - celkove naklady na vydanie jedineho cisla su 900 000 korun. Co je podla mna dost :)
                              • Re: Linux+ 29.12.2008 | 23:19
                                WlaSaTy   Návštevník
                                To len poukazuje na to ze maju vysoke naklady. Ale to ze zatial nepocitili potrebu ich optimalizovat, to je centrom mojeho obdivu. Ze pozdravujem.

                                • Re: Linux+ 30.12.2008 | 00:38
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  no setrit sa da - napriklad tlacit na novinovi papier :) ale to by uz nebolo ono...
                                  • Re: Linux+ 30.12.2008 | 09:14
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Ja som nehovoril o zbytocnej tlaci na kriedovy papier nizkej gramaze, ja som hovoril o niecom inom.
                                    • Re: Linux+ 30.12.2008 | 12:16
                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                      • Re: Linux+ 30.12.2008 | 12:18
                                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                        inak neviem naco rozoberame naklady ked bola tema uplne ina - linux v casopisoch. teda aspon sa mi zda :)
                                        • Re: Linux+ 30.12.2008 | 12:30
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Lebo si sa trochu bavil s vydavatelmi pc revue o cene vytlacku. Zaujimalo by ma ci im to vadi, ale radsej sa nepytaj a daj to scenzorovat. Vecsina firiem ma informacie o nakladoch prudko utajovane a ma na to dost padny dovod.
                                          • Re: Linux+ 30.12.2008 | 12:43
                                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                            cenzurovat toto? podla mna netreba. inak osobne dost cenzurovanie nemusim...

                                            inak ma napadlo prepojenie s tymto portalom. doslovne ze aku distribuciu by radi videli na DVD prilohe v ten a ten mesiac.

                                            takze by to prvy krat vyhralo napriklad ubuntu. ked by ho uz hocikto touto cestou mal, tak by to vyhrala napriklad mandriva a tak dako dokolecka.

                                            ale tak to je asi az moc blaznivy napad, ci nie? pomohlo by to pc revue a snad aj tomuto portalu
                                            • Re: Linux+ 30.12.2008 | 12:49
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              No, pokial ma tvoj zamestnavatel iny nazor na cisla, tak je to tvoja vec. Poznal som jedneho chalana co ho na hodinu vtrazili za nieco podobne len u ovela vecsej firmy.

                                              Inak, anketky. Napad to nie je zly.
                                              • Re: Linux+ 30.12.2008 | 12:54
                                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                                no ja anketky lubim :)

                                                a navyse asi by to casto vyhralo buntu - takze by niekedy islo obycajne ubuntu, niekedy kubuntu a tak dalej a tak blizsie...

                                                napadlo ma hodit takuto "Stale sa opakujucu" anketu na pcrevue, no tam je pocet linuxakov samozrejme nizsi ako tu. a niekomu kto robi len s windows by to iba zavadzalo. inak ma napadlo aj kam to umiestnit taketo tieto ankety - do kapitolky o linuxe. priamo tam dat link na temu "aku distribuciu by ste chceli v pc revue v nasledovnom mesiaci" ?

                                                este keby sa to prepojilo s databazou znalosti kde je ten prehlad, tak by to bolo super.

                                                inak momentalne sa nachadza bud nejake greenie alebo ubuntu alebo fedora ci mandriva.

                                                aj ked... velmi sa neocakava, ze to vyhra slackware...
                                                • Re: Linux+ 30.12.2008 | 16:12
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  Jedna anketa je na lavo, sprav druhu napravo.

                                                  A sprav to aj s nejakym emu/virtualizatorom ze by sa to LiveCD vedelo spustit bez prepalovania. Tych par mega na virtualizer (hoci aj qemu) sa tam zmesti. Myslim ze to bude vcelku rozumna novinka ak to uz tak nie je (ja to PCR uz ozaj roky nekupujem). Co myslis?
                                                  • Re: Linux+ 30.12.2008 | 18:40
                                                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                                    o virtualnych masinkach sa toho pise dost casto, pridat nieco na kazdu prilohu by slo... ale neviem ci by to bol dobry napad
                                                    • Re: Linux+ 30.12.2008 | 22:23
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      Mas navrh ktory nic nestoji a skritizujes ho. To si sa stal v produktivnom veku takto nerozhodnym?

                                                      Vitaj do skutocnosti.
                                                      • Re: Linux+ 30.12.2008 | 23:36
                                                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                                        no ja nad tym prave rozmyslam. v principe by to slo, no rozmyslam prave nad nejakymi malickostami ohladne toho.
                                                        • Re: Linux+ 31.12.2008 | 00:18
                                                          WlaSaTy   Návštevník
                                                          Pokial rozmyslas nad tym co by ta mohlo zbrzdit a nie nad tym ako dosiahnut ciel, tak sa te ciel ani nepokusis dosiahnut.

                                                          Ale nezabudaj aj na zalozny plan, dost casto to pomaha v pripade krizovej situacie.
    • Re: Linux+ 28.12.2008 | 11:36
      Avatar paolo101 debian  Používateľ
      • Re: Linux+ 28.12.2008 | 12:27
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        neviem ci je to to iste
        LINUX FORMAT UK
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Linux+ 28.12.2008 | 12:34
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mna tam raz spovedali... no hned ma aj prekladali do cestiny.

      je to dobra vec, no podla mojho osobneho nazoru tolko stran za tolko penazi... neoplati sa to.

      dost sa teraz zlinuxovava pc revue, kde pisu zatial dvaja ludia z tohoto fora a jeden z kubuntu.sk. sem tam este niekto...
      • Re: Linux+ 28.12.2008 | 22:41
        eM   Návštevník
        Vsak hej...
        To se az clovek lekne, kdyz na Vas ze stranek Linuxu+ "vybafne" na strane 74 Standa Hoferek :D :D (just kidding;))
        Linux+ 04/2008 (Cz)
        • Re: Linux+ 28.12.2008 | 23:11
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          doteraz sa hanbim co som tam popisal :)

          inak keby len zlakne... este si precita po cesky co som pisal po slovensky - a ono to ma hned o kusok iny vyznam :)

          • Re: Linux+ 29.12.2008 | 00:22
            eM   Návštevník
            ...saaakrys, ze bych si to znova precetl...?
            Mel bych to hodit nekam na net, at zustane (clanek) zachovan i pro dalsi generace :D