kolko distier ste vyskusali?

Sekcia: Ostatné 31.12.2008 | 16:20
Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
simple otazka:

kolko distier (ak sa to tak sklonuje) ste uz vyskusali (vseobecne)

kolko ste vyskusali kym ste nasli to svoje ditro

zaujimaju ma len priblizne cisla, nie nazvy ;)

- peace, not war -
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 31.12.2008 | 17:17
      Jožko   Návštevník
      Z distrowatch.com som odkúšal cca 20 distribúcií Linuxu.
      Zostal som na Kubuntu 8.1 - 3 PC
      A končne sa objavilo výborné distro Sabayon 4, pre klikačok ako som ja ... ako stvorené - 1 PC , na 1 PC Win...
      Sabayon 4 odporúčam každému ....
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 31.12.2008 | 18:31
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      No tak zacal som s Mandrake, potom Fedora, "PCR Linux" teda Knoppix, Slax, SuSe, OpenSuse, Kubuntu, Xubuntu, PClinuxOS, DSL, CudoLinux (taky cudny co sme mali v skole) ale pevne som zakotvil u Ubuntu. A zatial som spokojny :)
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 31.12.2008 | 18:42
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Takže mandrake a mandriva, asi 5 rôznych verzií, spolu možno 20 inštalácii na rôzne počítače, potom gentoo (4 inštalácie na rôzne stroje), slackware 1x inštalácia, ubuntu / kubuntu 8x (všetky neúspešné, na rôzne stroje), okrem toho veľa live distribúcii ako knoppix, slax (moja obľúbená), celkovo odhadujem, že som vyskúšal minimálne 20 distribúcii.
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 31.12.2008 | 19:06
      pejta   Návštevník
      10+4x Live
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 31.12.2008 | 22:42
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      19, ale to je vyrazne zaokruhlene :)
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 31.12.2008 | 22:44
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mam lepsiu otazku - ktoru z distribucii spominanych v nasej databaze znalosti ste NESKUSALI?

      http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/81/index.html
      • Re: kolko distier ste vyskusali? 31.12.2008 | 23:59
        l_barbarossa   Návštevník
        Vsetky okrem MDV, Otvorenej Zuzanky, UBUntu a Slax-u.

        Naopak, za povsimnutie stoja Elive a Puppy Linux (ako Live minidistro)

        A k povodnym otazkam:
        - asi tucet ak neratam NetBSD, OpenSolaris, Belenix, Minix
        - MDV bola prva (vtedy sa volala este Mandrake) a pri tej som zostal, obcas este pre potesenie prebootujem aj do Elive

        ... a to vsetko len preto, ze som nazaciatku nemal apple komp ...
        • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 02:46
          Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
          ja by chcel naucit Minix... to stoji za to..\\\

          asi dam na virtual dakom :) to stoji za vsetku namahu sa ucit... a takisto BSDcka=skutocne unixy
          - peace, not war -
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 01:32
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Zacinal som este kedysi davno na mandraku (ale vtedy som linux moc nepouzival, viac som bol na windowse), potom som isiel na odporucanie na slackware, ale ten sa u mna dlho neohrial(par medsiacov). Pokusne som mal par dni nainstalovane gentoo (ale slo prec koli pomalemu netu, kompu a tak...). Potom som zacal pouzivat debian dlho (chvilku stable, neskor testing, potom unstable) a nakoniec som skoncil pri ubuntu (8.04, teraz 8.11) s ktorym som zatial najviac spokojny.
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 01:33
        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
        Vlastne otazka bola ze kolko... asi neviem citat :-) takze odpoved je 5 (vratane toho co pouzivam teraz)
        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 08:16
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      OpenSuSe , Ubuntu , Kubuntu , Fedora , Greenie , Zenwalk , Gentoo , Debian , Arch , Mandriva , Xubuntu , SlitaZ ... Viac si momentalne nespomeniem ( teraz som dosiel domov po tazkej silvestrovskej noci ... ) Ak nepocitamee PDA ( kde bezal angstrom, illume , debian ) tak to je dokopy 12 , ostal som verny tomuto:
      Notebook : Debian Lenny ( instalovany z netinstallu priamo s KDE3 )
      Kompjuter: Gentoo ( Taktiez KDE3 )
      ... Milujem tie systemy :) Ako programatorovi a grafikovi mi to vystacuje genialne a nic nove nehladam (nemyslim si vsak ze gentoo je pre bezneho uzivatela ... 5 dni v textovom rezime je celkom hardcore pre beznych klikacov ) ;) Dobru noc, idem spat :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 10:53
      Avatar Tomas Hrcka arch,fedora,opensuse  Používateľ
      cca 20 nepocitaje bsdcka a este stale hladam :)
      • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 11:47
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        Kedze si robim malu statistiku tak stiahnutych bolo v minulom roku 81 cd s roznymi distrami spolu 138 Gb na ISO suboroch. Najviac sa mi paci japonske distro berry {aj teraz som na nom vo vcera vydanej verzii} najmenej podarena je mandriva spolu so solarisom a najviac sa potapajuce su lokalne distra ako madarsky blackPanther a rusky linux XP. Z mojho pohladu najviac kvalitnych pokusov je z latinskej ameriky a vacsina je zalozena na fedore z coho mi vychadza ze redhat vzdy bol, je a bude zakladom pre stabilitu. Musim vsak priznat ze najviac mi vyhovuje debian/ubuntu vo vsetkych jeho formach a prostredie je gnome a tiez sa tesim na nove gnome3 a dufam ze sa v tomto roku dockam nejakej prvej pouzitelnej verzie.
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 11:48
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          v tomto roku? fiiiiha :)

          tak ja by som za 10 hodin tolko nestihol :)
        • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 11:51
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          a zabudol som na sabayon, ktory vyzera velmi dobre a stabilne s obrovskym mnozstvom pouzitelneho softweru zvlast pre tych, ktori prichadzaju z windowsu.
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 13:11
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a to si este redaktorom na greenie k tomu. mas moj obdiv ze to vsetko zvladas :)
            • Re: kolko distier ste vyskusali? 01.01.2009 | 21:35
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              No, tak moj prvy Linux bol Knoppix, potom som mal Ubuntu, Mandrivu KDE 3.5, Fedora 10 a teraz frcim na Mandrive 2009 GNOME. Ta mi najviac vyhovuje
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: kolko distier ste vyskusali? 02.01.2009 | 01:04
      Lotar   Návštevník
      Ubuntu (mam ako stalu distribuciu)
      Slax (skusal len ako live)
      Damn Small Linux (mam nainstalovany na stare PC)
      Open Suse (len par krat u kamosa)