novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka...

Sekcia: Ostatné 31.12.2008 | 19:10
Avatar stegie   Používateľ
ahojte ludia,
nedavno som si kupila laptop, avsak ked mi vista tak nechutne blbla, ze som po aktualizovani mozilli sa uz nemohla pripojit na internet, brasko mi poradil linux...vela veci som sa uz naucila a aj brasko mi spravil... zostali mi vsak este dva problemy:
1. neviem preco mi nefunguje mikrofon (teda fungovat by mal, lebo laptop ma pol roka a na viste mikrofon fungoval), teda nemozem vyuzivat skype...co ma dost trapi, lebo yvam v zahranici a rada by som zase castejsie pocula moju rodinku :) ...neviete v com to moze byt? ja fakt nemam paru, ked ti nezvladol moj bracho...
a po 2. nemozem si pozriet dvdcka, lebo napriklad pri CSI spusti menu, ale ked kliknem na spustenie serie, tak mi to nespusti..brasko mi teraz cez vianoce stihol nejake veci, leo predtym mi nespustilo ani to menu..a ked sme to skusali na dvdcku, tak to slo, ale pocitali sme s tym, ze ked to spusti menu, tak to pojde....ale nejde...

key sa nasiel niekto, kto mal podobny problem..alebo nemal, ale vie mi pomoct, velmi by som sa potesila... nechcem spät na windows...

dakujem a pekneo silvestra este :)

Baska
    • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 31.12.2008 | 19:23
      pejta   Návštevník
      1. v konzole spusti alsamixer, prip amixer a tam nastav mikrofon na maximum, (defaultne som ho mal na 0 :)
      2.aky prehrávač tam máš?, pokiaľ VLC tak neviem, a ak niečo iné tak si daj VLC :-)
      3. a šťastný nový rok :-]
      • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 02.01.2009 | 19:12
        Avatar stegie   Používateľ
        hmmm, dakujem..mikrofon mam zapnuty(teda hlasitost nie je na minime)...tak neviem co by tam mohlo byt..

        a hej mam VLCcko a aj tak mi to nejde...

        no nevadi, iddem dalej citat, hadam na nieco netrafim:)

        dakujem a pekny novy rok 2009!
    • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 31.12.2008 | 20:01
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      to DVD si mozes pustit aj rovno kliknutim na dany VOB subor na DVDcku (na prehravanie DVD potrebujes mat nainstalovanu kniznicu libdvdcss2 a nejake non free kodeky). Inak by si mohla napisat aku mas distribuciu a aky mikrofon.
      • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 02.01.2009 | 20:25
        Avatar stegie   Používateľ
        hhhmmm, ja mam ubuntu (to najnovsie myslim, bracho mi to teraz cez vianoce aktualizoval...neviem ho teraz zastihnut, takze neviem presne, prepac) a mikrofon - mam acer aspire 17'' ...ale skusala som uz aj napojit moj headset, ale aj tak ma cez skype pocut nebolo...

        inka co je VOB? a ako mozem nainsalovat tu kniznicu a ake free kodeky???
        • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 02.01.2009 | 20:39
          ---   Návštevník
          nahod si medibuntu zdroj balikov a tam najdes libdvdcss2

          (to pridanie znamena otvorit konzolu (prikazovy riadok) a vlozit tam prislusny riadok , treba vediet verziu ubuntu. Nakoniec este nainportovat GPG KEY ( Then, add the GPG Key: ...)

          Potom otvorit synaptic (spravca balikov), aktuallizovat zoznam balikov, najst libdvdcss2 a nainstalovat , vsetko je to uz o klikani, uz ziadny prikazovy riadok

          (konzolova verzia vyzera takto:
          sudo apt-get update
          sudo apt-get install libdvdcss2
          )

          VOB - pozri si adresarovu strukturu DVD-cka a budes vidiet VOB subory :-)
        • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 03.01.2009 | 09:41
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          VOB je pripona suboru;
          inak funguje ti nahravanie zvuku? - pusti Aplikacie -> Sound&Video -> Soundrecorder a nahraj sa, sejvni do suboru a pusti si to (respektive ak si das sluchadla, tak by si sa mala pocut - este skus v nastaveniach zvuku -> pray klik na ikonu zvuku -> Open Volume Controls a zalozka Recording -> malo by tam byt vsetko zapnute a na max); mozno ti to nefunguje len v skype
    • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 31.12.2008 | 20:34
      Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
      ja mam podobny problem so skype.

      microfon ide pohodka.. v alsamixeri som ho dal na max a pocujem sa cez to..

      ale v skype nefrci.. preco netusim :) takze niekto poradte :)) skusal som vsetky mozne kombinacie v skype nastavit a aj tak nic :/
      - peace, not war -
      • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 01.01.2009 | 11:41
        ---   Návštevník
        ak je rec o pulseaudio, tak je skype asi tradicny nedostatok, pozri sem (u mna pomohol (takmer) tento postup:

        # Launch Skype, right click on its tray icon, and click "options"
        # Click "sound devices" category
        # For the Sound out, Sound in, and Ringing devices, change the default device to the first plughw device (The exact name depends on your hardware)
        # Click apply
        # Click close
        # Right click on Skype's tray icon, and click Quit
        # Now launch skype whether from the run dialog or from a shell using the command "pasuspender skype". This momentarily suspends pulseaudio, and starts skype
        # Enjoy :)

        SoundOut a Ringing mam nastavene na "pulse" a SoundiN na Nforce2 (hw:Nforce2:0) (ide o ten hw ovladac...)
        • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 14.01.2009 | 21:04
          Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
          vypnut pulseaudio mi nepomoze :/ ja ho totiz nepouzivam :)
          - peace, not war -
          • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 23.05.2009 | 13:03
            juraj   Návštevník
            preco mi ja poujem toho druheho ale on mna nie??
            • Skype ... 23.05.2009 | 15:52
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj Juraj.

              Ak máš problém so zvukom v Skype, už sa to tu niekde riešilo, daj si do Vyhľadavania "skype".

              Ak nič nenájdeš, otvor nový príspevok.

              :-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 15.12.2010 | 12:37
              miriam sobolova   Návštevník
              ja pocujem druhu stranu on mna nie
              • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 15.12.2010 | 13:13
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                1 - akú distribúciu Linuxu ?

                2 - 32 -bit alebo 64 -bit Linux ?

                3- Pre Linux pozri tu Skype beta.
                4 - ak používaš (pravdepodobne) 32-bit verziu Skype na mašine, ktorá má 64-bit Linux, musíš tam pridať aj 32-bit knižnice (obraz a zvuk), ktoré Skype potrebuje, ak tam je 32-bit aplikácia Skype.
                Napríklad:

                libXv.i686 libXvMC.i686 libXScrnSaver.i686 libQtGTL.i686
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 02.01.2009 | 21:41
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Nemusí si dávať celé medibuntu. Stačí dať do konzoly sudo /usr/share/doc/libdvdread3/install-css.sh ak nie je libdvdread3 treba nainštalovať príkazom sudo apt-get install libdvdread3 . Keď sa inštalovali resstrict-extras malo by to tam byt. libdvdcss tam štandardne nieje.
    • Re: novacik potrebuje pomoc - nefunguje mikrofon(skype) a nespusta mi dvdcka... 28.05.2009 | 13:11
      Avatar oooooo   Používateľ
      postupuj ako píše pejta, (ALSA či čo máš, má v nastaveniach prednastavený hneď prvý riadok DIGITAL AUDIO OUT/STEREO IN- zmeň to na ANALOG OUT/MONO IN - asi 5ty riadok) potom ak stále nič, pravým klik dole v lište na reprák (rýchle nastavovanie hlasitosti)/SHOW MIXER WINDOW/SETTINGS/CONFIGURE CHANNELS, hľadaj MIC BOOST (+20Db), zakrížikuj ho a potvrď OK. Skontroluj aby nikde nebolo zakrížkované MUTE!! Ale pod symbolom microfonu aby bolo zakrížkované CAPTURE. V Skype nechať zafajknuté AUTOMATIC VOLUME ADJUST a nepotrbuješ to mať stále na sebe pripnuté. MIC je niekde ďalej od reprakov položený, voľne môžeš chodiť po miestnosti bez neho, si stále počuteľná. Len pozor, pohrať sa s nastavením hlasitosti reprákov, aby nedochádzalo ku kvičaniu spät. väzby.
      Aj ja som nováčik a spočiatku mi to pripadalo ako linuxová vendeta; no, nestrácaj trpezlivosť..
      Mne DVDfilmy rozbehal xine (ale bolo treba dotiahnuť nejaké kodeky).
      • KODY 22.11.2009 | 11:53
        Miloš   Návštevník
        Kdo se nemuze dostat na skype proto ze nema spravnej pin ja mu pošlu kody aby se tam dostal.kontakt izad@seznam.cz
        • Re: KODY 25.11.2009 | 05:22
          Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
          s tymi dvd je to uplne jednoduche - zapnes VLC - das medium - tam otvorit disk (alebo priamo ctrl+D) a najdes si to dvd :) a k tomu skype....treba sa v skype pohrat v nastaveniach a tam si zmenit ovladac - mal som podobny problem, problem je len ten, ze te ti tie nastavenia zmeni az po restarte :) tot fsio
          Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!