ADSL USB MODEM

Sekcia: Hardware a Drivery 05.01.2006 | 21:35
Patrik94   Návštevník
Caute pojdemi mi Adsl usb modem pod linuxom (slackware) mam aj taky manual ak to spravit tu ho mate: Inštalácia modemu Draytek Vigor 318 pre Linux Aktualizované 3.apr.2005 Postup pre inštaláciu PPPoE pre ADSL (ST DSL) Stará verzia pre kernel <2.6.10 sa nachádza na tejto stránke Stiahnite si nasledujúce súbory Stiahnite si jadro (kernel) 2.6.10 or novšie www.kernel.org (napríklad: linux-2.6.11.6.tar.bz2) Stiahnite si nasledujúce balíky: ppp-2.4.2-8mdk.i586.rpm ppp-pppoe-2.4.2-8mdk.rpm libpcap0-0.8.3.2mdk.rpm rp-pppoe-3.5-4mdk.rpm flex-2.5.4a-22mdk.i586.rpm linux-atm-2.4.1.tar.gz br2684ctl.c Stiahnite, rozbalte a skopírujte firmware cxacru-fw.tar.gz do adresára /usr/lib/hotplug/firmware (pravdepodobne ho budete musiet vytvorit, pozrite si premennú FIRMWARE_DIR v súbore /etc/hotplug/firmware.agent ) cxacru-fw.tar.gz Stiahnite si skript pre pripojenie/odpojenie (parametre pre ST DSL sú VPI=1, VCI=32) stdsl.sh Skopírujte stiahnuté súbory do nejakého docasného adresára (napríklad: /adsl) Pre inštaláciu rpm balíkov použite príkaz $ rpm -Uvh Rozbalte .tar.gz file to docasného adresára Stiahnite súbor usbatm-20050216.tar.bz2 Rozbalte a skopírujte stiahnutý súbor do adresára /usr/src/linux-2.6.11.6/drivers/usb/atm Skompilujte jadro zo zdrojového textu príkazmi $ cd /usr/src/linux-2.6.11.6 $ make $ make modules_install $ cd drivers/usb/atm $ make -C ../../.. M=$PWD modules $ make -C ../../.. M=$PWD modules_install Reštartujte pocítac s novým jadrom Nastavenie parametrov $ adsl-setup Username: your_login@dslbasic.stonline.sk Interface: nas0 Link on demand: no DNS: server Password: your_password Repeat password your_password Firewall: 0 or 1 or 2 Skompilujte a nainštalujte linux-atm $ cd /adsl/linux-atm-2.4.1 $ make Ak dostávate chybu pocas prekladu, potom modifukujte súbor linux-atm-2.4.1/src/lib/sapequal.c pridajte komentáre na riadky 68 and 86 takto: // default: Skompilujte a nainštalujte príkazom $ make install Kompilácia súboru br2684ctl.c $ cd /adsl $ cc -o br2684ctl br2684ctl.c -latm Skopírujte br2684ctl do adresára /usr/sbin $ cp /adsl/br2684ctl /usr/sbin/br2684ctl Skopírujte súbor stdsl.sh do adresára /usr/sbin a pridajte mu atribút spustitelnosti $ chmod u+x /usr/sbin/stdsl.sh Pripojenie/odpojenie $ stdsl.sh start $ stdsl.sh stop
    • Re: ADSL USB MODEM 20.07.2005 | 20:41
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      hmm... a ako skompilujes nieco v /usr/src ked tam normalne moze zapisovat len ROOT?? myslim, ze vsade namiesto $(cize normal user by malo byt # ako ROOT)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: ADSL USB MODEM 20.07.2005 | 20:55
        Anonym   Návštevník
        Zapni skype
        • Re: Re: Re: ADSL USB MODEM 20.07.2005 | 20:58
          patrik94   Návštevník
          Treba aj na to niaku special distro ci to ide na kazdom
          • Re: Re: Re: Re: ADSL USB MODEM 20.07.2005 | 21:05
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            mdk=mandrake\mandriva
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: ADSL USB MODEM 21.07.2005 | 12:22
      Avatar asi Gentoo  Používateľ
      Takze píšm to isté do dalšieho fóra Tento postup som už čítal ale do linux-atm-2.4.1/src/lib/sapequal.c neviem vložiť nápis mne to ani potom nejde, dalej vyhlasuje chybu. Alebo ak ste si ho už upravily dajte fo prosím dakde zdielať alebo pošlite na asi@szm.sk alebo na skype:the_gate_to_your_mind A je pekné že to tam skopíroval aj keď hore je odkaz ktorý už odkazom nie-je :-) a za roota ho nehante veď niekedy stačí len $ su
    • Re: ADSL USB MODEM 16.08.2005 | 03:22
      nEtdrAkE   Návštevník
      To len 2.6kove kernely su vsade ? preco sa nemysli na 2.4 ? :-)
      • Re: Re: ADSL USB MODEM 16.08.2005 | 11:41
        lukipuki   Návštevník
        Podpora ATM je len v 2.6, takže preto.
    • Re: ADSL USB MODEM 04.09.2005 | 19:46
      eMKa Slovensko   Návštevník
      nasiel som este jeden navod aj s linkami http://www.rsw.sk/linux/adsl/index_sk.html
    • Re: ADSL USB MODEM 04.09.2005 | 19:46
      eMKa Slovensko   Návštevník
      nasiel som este jeden navod aj s linkami http://www.rsw.sk/linux/adsl/index_sk.html
    • Re: ADSL USB MODEM 01.12.2005 | 10:18
      Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
      prosim poradte.Mam microcom ad 2622.Podla navodu som si ho chcel nainstalovat ale pri poslednom subore # cc -o br2684ctl br2684ctl.c -latm s tymto prikazom mi napise ze nevie najst -latm v /usr/bin co s tym.Prosim poradte.dakujem
      • Re: Re: ADSL USB MODEM 01.12.2005 | 20:43
        eXXe   Návštevník
        Tak ja tiež potrebujem rozbehať tento modem Microcom AD 2622, Slovensko je s ním zaplavené od ST, ale ovládače na LINUX je v kýbli. Oficiálna stránka Microcom na LINUX nič nemá.. fakt je to úbohé. Ako sa odporúča na iných fórach treba si zakúpiť nový modem ADSL a aby mal aj router, potom to ide v Lin OK !!! Podpora mnohých zariadení USB od výrobcov pre Linux .. škoda reči !!!
    • open source bordel 05.01.2006 | 18:15
      lhx   Návštevník
      Co je toto za navod ? Co ja som nejaky posraty guru s horcicakmi a kopou casu na experimentovanie ? Takto sa linux nikdy nedostane medzi beznych ludi...To nevie niekdo vyvorit jednoduchy self-extrahovaci zip subor ktory mi na hdd zobali vsetky potrebne subory, resp. vytvori vsetky potrebne priecinky, zdetekuje verziu conexant chipsetu a a na tvrdo mi nakopiruje uz skompilovanu pre mna potrebnu verziu jadra s ovladacmi a vsetkymi potrebnymi nastaveniami ? Mozem cely linux je**t...Pokym ho budu ignorovat vyrobcovia a nikdo nespravi k nemu normalneho sofistikovaneho instalacneho sprievodcu serem na na to a nejako prezijem kym pride Vista.
      • Re: open source bordel 05.01.2006 | 21:20
        WlaSaTy   Návštevník
        s tymto sa obrat na dodavatela modemu. toto je dan za to ze clovek usetri nejaku mincu. a neskor sa mu to vypomsti.
      • Re: open source bordel 05.01.2006 | 21:35
        thinos   Návštevník
        Chod si nadavat niekde inde ak sa ti nepaci napis billovi a mozno dostanes pod stromcek system za 5000Sk. A s tym experimentovanim, nebyt linuxu nevedel by som tolko o hardvery, sietiach a neviem co este.Tak prestan konecne hravat maria vo winoch a zacni robit nieco rozumne