Blender vseobecne otazky alebo co ako spravit

Sekcia: Ostatné 04.01.2009 | 14:07
Duro   Návštevník
01) Prosim Vas ako sa da kreslit na textury aby sa to prejavilo aj v renderi? Skusal som painting vertexov,textur ale nic sa nedeje

02) Animacia - Urobim si postavicku a urobim animaciu jej chodze na mieste.Jednoducho pohyb noh a ruk.Ako to spravim, aby som uz mal starost len s inymi pohybmi a ta animacia pohybu noh uz by bola automaticky pridavana?

03)Nikde nemozem najst vysvetlenie scen.Naco sluzia?Asi to ma najviac spojitost s animaciou,ze?
    • Re: Blender vseobecne otazky alebo co ako spravit 04.01.2009 | 18:13
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Takže ukážka práce s kreslením textúr ;) Takže pridáme do scény kocku, ak už tam je netreba, rozdelíme pohľad na 2 (pravý klik na deliacu čiaru / split), ako current window type (tá mriežka) jedného z okien vyberieme uv/image editor, dáme image/new, textúru kocky vyberieme image, vyberieme práve vytvorený obrázok, v okne s modelom prepneme do edit módu (tab, alebo tá vec kde sa prepínajú módy), vyberieme stranu ktorú chcem kresliť, potom unwrap (u), v editore obrázku sa zobrazí vybraná strana kocky, v menu image vyberieme texture painting, stlačíme c a môžeme kresliť, zvyšok snáď napíše návod niekto iný ..
      • Re: Blender vseobecne otazky alebo co ako spravit 04.01.2009 | 21:34
        duro   Návštevník
        Vdaka.Vyslo to a kreslim na texturu,ale v renderi sa neobjavi textura.
        • Re: Blender vseobecne otazky alebo co ako spravit 05.01.2009 | 10:03
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Podstatné je vybrať textúru (dole to tlačítko kde sa vyberá materiál) ako obrázok a vybrať upravovaný obrázok, potom sa zobrazí až po f12.
          • Re: Blender vseobecne otazky alebo co ako spravit 05.01.2009 | 10:14
            Duro   Návštevník
            Jaaaaj,v tom uv vlastne len pokreslim na miestach kde potrebujem a potom to musim ulozit a vybrat klasickym sposobom vlozim texturu na obrazok.Dobre, ak by mal ktosi este dotazy, sem s nimi.Skoda,ze sa to priamo v tom uv neda aplikovat na objekt tak ako si oznacim.

            Dik
            • Re: Blender vseobecne otazky alebo co ako spravit 05.01.2009 | 10:55
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Mám taky pocit, že sa to dalo kresliť piamo, ale neviem .. nie som používateľom blenderu, na 3D obrázky používam povray...
              • Re: Blender vseobecne otazky alebo co ako spravit 05.01.2009 | 17:17
                duro   Návštevník
                Aj ja si myslim ze sa to da, ale som uplny zaciatocnik.Zacal som citat aj knihu, ale snazim sa aj bokom zistovat nejake informacie.K texturam som sa v nej este nedostal.Tie sceny uz som zistil.Su to vlastne prostredia.K tej animacii som sa tiez este nedostal.Asi to bude hlavne o ipo editore.