reverzny DNS zaznam

Sekcia: Konfigurácia 05.01.2009 | 08:50
peter   Návštevník
caute,

viete mi povedat akjo ma vyzerat reverzny DNS zaznam ak na jednom serveri mam aj ail aj web aj ine sluzby?
ak sa definuje DNS reverzny zaznam tak sa tam pise posledne cislo ipcky a nazov servera.
napr. 1 web.jost.sk

co vsak ak mam an tej ipcke aj napr. mail.jost.sk?
dufam ze ma rozumiete.

peter
    • Re: reverzny DNS zaznam 05.01.2009 | 21:16
      WlaSaTy   Návštevník
      sudo echo 127.0.0.2 mail.jost.sk >> /etc/hosts

      Aj toto je odpovedou na tvoju otazku. Skus si pozriet dokumentaciu pre tvoj DNS server.
    • Re: reverzny DNS zaznam 06.01.2009 | 02:20
      Tomas   Návštevník
      Aky ma vyznam nastavovat jednemu stroju viacere reverzne zaznamy?

      Mne na serveri tiez bezia viacere sluzby, ale reverzny zaznam ma len jeden. V praxi to vyzera takto:

      Na DNS serveri mam definovany A zaznam, napr.
      tomas.mojadomena.sk A ip.ad.re.sa

      No a potom som zavolal svojmu ISP, aby mi nastavil reverzny zaznam
      ip.ad.re.sa PTR tomas.mojadomena.sk

      To, ze mam na tej istej IP adrese aj dalsie A, pripadne CNAME zaznamy, je bezpredmetne.

      Samozrejme, na LAN su tie nastavenia ine (okrem ineho si nastavujem sam PTR zaznam), ale v podstate je to to iste.

      Ak by ti to pomohlo, mozem ti sem napisat ako sa tieto veci konfiguruju v BIND-e.

    • Re: reverzny DNS zaznam 06.01.2009 | 10:54
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj,
      dúfam, že toto všetko máš za sebou ?

      http://www.abclinuxu.cz/hledani?dotaz=reverzn%C3%AD%2BDNS

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: reverzny DNS zaznam 11.01.2009 | 13:49
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      pokial to je server na externej ip a nevlastnis cely C rozsah - nijak. reverz ti potom robi tvoj provider
      ako tu uz bolo povedane, nemozes mat 2 reverzy(a viac) na jednu ip, naopak to funguje(A zaznamy)