uplne odpojenie SonyWolkman

Sekcia: Hardware a Drivery 06.01.2009 | 19:02
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
da sa nejako UPLNE (tym myslim aj do prudu) odpojit SonyWalkman NWZ-S616F

je to MP3 prehravac nezareaguje na umount ani eject nijako pri bezpecnom odpojeni z windowsu sa prepne do rezimu prehravania ale v linuxe sa stale tvari ze je pripojeny

je zaujimave ze ked som teraz skusil usb kluc tak signalizacna dioda prestala svietit po prikaze eject
da sa to nejak spravit aby to fungovalo aj na ten prehravac????
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 09.01.2009 | 12:42
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Vytiahni kabel.
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 09.01.2009 | 13:19
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        sak tak to robim ale zaujimalo by ma ci sa to neda aj inac kedze windows to zvlada
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 09.01.2009 | 18:44
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          myslim, ze by si ziadany efekt dosiahol zhodenim USB subsystemu, ale je to len wild shot. pripadne zbehnut cycle rmmod/modprobe usb?
          jednoducho odpojit USB porty a on to ten prehravac pochopi a zatvari sa ako chces,mozno :)
          ale to uz je jednoduchsie ho vytiahnut...
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 09.01.2009 | 20:04
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            toje jasne, mna to zaujimalo ako teoreticka otazka, aj ked dam len umount viem ze je "bezpecne odpojeny" lebo sa nekonaju ziadne zapisy ani citania takze ho mozem bezproblemov vytiahnut
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 09.01.2009 | 21:39
              WlaSaTy   Návštevník
              preco by to linux nevedel, on to vie. vypnut a aj zapnut.

              otvor si terminal
              chod do adresara /sys/bus/usb/drivers/usb
              pozri si ktore zariadenia su pripojene:
              ls -l */product
              pozri si ktore to su:
              for f in `find *-*.*/ -maxdepth 1 -name product -print`
              do
              echo $f `cat $f`
              done
              a odpoj to:
              echo -n '3-1.2' > unbind

              co tam napises a ako to zapojis, to uz najdes :)

              PS.: klikatko nepoznama neviem ci to ma aj nejake rozhranie hoci aj cez libusb, ja to nepouzivam. len som si tak vypol a zapol mysku na chvilku.
              • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 10:31
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                mne bolo jasne ze sa to da ale toto nie je user friendly cesta a ja som chcel tu, ale dakujem za navod asi ho nikdy nevyskusam
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 12:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  linux je flexibilny ale balancuje medzi roznymi poziadavkami. ja napriklad preferujem nabijanie cez usb (bez pripojenia) co je rozdiel oproti tvojmu nevytiahnutiu. ak to chces maximalne automatizovane, tak si urob pravidlo pre hal pomocou dbus ktore po odpojeni usb disku mu vypne aj elektriku. alebo si urob klikatko.

                  alebo je mozne, ze uz niekto urobil to pravidlo pre hotplug ci to klikatko len si ho nehladal.

                  PS.: user friendly, nehat strcenu farebnu a zavadzajucu palicu v pocitaci. sa tesim, ked to tak nehas v notebooku a niekto ti ho odsunie, a zlomi.
                  • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 12:49
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    skus si uvedomit ze bezny clovek nezazraty do pocitacov a rpgramovania, ani netusi ako sa robi nejake previdlo a vobec nie co je to HAL ci dbus, a myslim ze ani vacsina beznych linux userov to nevie

                    preto stale 90% uzivatelov pouziva windows lebo nemusi skoro nic vediet, vsetko sa nastavi samo a tak by to malo byt

                    mne prikazy nevadia a casto ich pouzivam, ani vytvorenie jednoduche skriptu ale to nemozes narhnut sekretarke alebo pravnicke ktora komp pouziva na iba pisanie

                    ja som sa pytal na jednoduchu cestu, a nie 3 dni studovat veci ktorym ani trochu nerozumiem

                    ale raz ked budem velky sa mozno do toho pustim dufam ze mi ja vtedy poradis:-D
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 13:25
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Nielen ja som si to uvedomil a preto si dostal hned prvu odpoved ktorou tvoj problem eliminujes. Odomna si dostal dokaz ze to ide a vysvetlenie nelogickosti tvojej poziadavky.

                      Tvoje argumenty vyznievaju naozaj smiesne. Keby si patril medzi tych zevraj 90% a chcel riesit problemy, tak si zaplatis podporu alebo prijmes do firmy PC technika. Pravnicka to tak urobi a sekretarke to vybavi jej sef ktory ma kluce od kasy. Na zadarmovom fore by si dostal len prvu odpoved a po par dnoch by si skonstatoval ze to nejde.

                      Pytal si sa na jednoduchu vec a dostal si viac ako jednu jednoduchu odpoved. Ale, zabudol si upresnit ako to chces dosiahnut a kolko do toho chces investovat. Toto je presne rozdiel medzi platenou a neplatenou podporou.

                      PS.: ak sa do toho pustis, a ja v tom uvidim prinos, tak Ti pomozem.
                      • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 13:33
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        mne vobec neslo o to ako to spravit celkovo ale jednoducho (prikaz eject povazujem za jednoduchy) a skor ma zaujimalo ci tam je nejake ine risenie (typu eject --force) ktore bude fungovat presne ako to windowsacke

                        mna to vlastne vobec netrapilo a vsetko mi fungovalo dobre len som bol zvedavy
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 13:45
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ak si to chcel tym sposobom, tak si to mohol napisat.

                          A ak si bol len zvedavy, tak to neguje tvoju predchadzajucu vetu.

                    • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 13:43
                      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                      v takom pripade je odpoved na tvoju povodnu otazku: Nie, neda sa.
                      je to tak lepsie?
                      alebo je lepsie, ze takmer vsetko sa da, len to chce trochu pogooglit alebo si nieco najst a spravit si to sam a presne tak ako to chces?

                      sa nahnevaj, sprav gtk/qt klikatko a co ty vies, za par mesiacov sa to moze stat sucastou standardu distribucie.

                      vsetko ma svoje pre a proti, a ak prave tato feature prevazila vahy v prospech ineho OS, tak treba zvazit ci to nie je ten spravny OS pre teba. mas moznost vyberu. netreba sa znasilnovat za kazdu cenu. a hlavne p***vat a nic nespravit nikoho a nic neposunie dalej ;)



                      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
              • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 14:07
                Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                btw, WlaSaTy ti dal presny navod.

                pre jednoduchost a nazornost:

                cd /sys/bus/usb/drivers/usb
                ls
                <teraz pripoj usb>
                ls
                <to nove ciselko ktore sa tam objavi ta zaujma, napr 1-6:1.0 (v takomto formate, nie to kratsie)>
                echo -n '1-6:1.0' > /sys/bus/usb/devices/1-6:1.0/driver/unbind

                a si hotovy
                hodit to do nejakej klikacej podoby by nemal byt velky problem. good luck
                Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                • Re: uplne odpojenie SonyWolkman 10.01.2009 | 14:35
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  hodit do klikacej podby by nemal byt problem, no mozno pre vas nie ale pre mna, vytvorit skript ktory mi pusta 2 prikazy za sebou mi dalo pekny kus prace (aj ked teraz uz viem ako na to)

                  ja som bezny user a na ubuntu (alebo asi gnome) sa mi paci to ze vacsinu veci viem "naklikat" alebo nastavit velmi jednoducho pomocou mysi pripadne nejakeho 1 prikazu ktory skopirujem a to mi staci na pre mna dostacujuce vyuzivanie linuxu
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment