www stranka na lan sieti

Sekcia: Konfigurácia 27.08.2005 | 23:22
Tibor   Návštevník
Zdravim. Mame taku malu siet a mam jednu www stranku, ktoru by som chcel umiestnit tak, ze hocikto zo siete, ked zada do prehliadaca napr. ironmaiden zobrazi sa mu stranka, ktora bude spristupnena z mojho pocitaca. Proste ako by zadal adresu, keby bol na nete, ale takto zada len nazov a pojde to z mojho pc. Myslim, ze to ide cez apache, ale nie som si isty, poradte mi ako presne nato. Dakujem za radu. Mam Mandrivu 2005
    • Re: www stranka na lan sieti 21.07.2005 | 13:41
      borgcube   Návštevník
      kazdy na lanke nech si da do suboru /etc/hosts (na linuxe) alebo c:\windows\hosts (na win) riadok: tvoja.ip.adresa.kdejeapache ironmaiden a v konfig. subore apache httpd.conf: ServerName ironmaiden
      • Re: Re: www stranka na lan sieti 26.07.2005 | 15:11
        Tibor   Návštevník
        No ale ono to musi fungovat tak, aby nikto na sieti nemusel nic nastavovat a len si hodil adresu do prehliadaca a bola by to lokalna adresa, tak to fungovalo. Tak poradte
        • Re: Re: Re: www stranka na lan sieti 26.07.2005 | 16:09
          borgcube   Návštevník
          neviem ci kvoli malej sieti by sa oplatilo prevadzkovat dhcp server a dns server.
          • Re: Re: Re: Re: www stranka na lan sieti 26.07.2005 | 20:02
            peter golis   Návštevník
            ale oplatilo. uvedene sluzby zabezpecuju presne toto. ja to doma pouzivam dokonca na spojenie (momentalne) iba dvoch pocitacov (notebook+desktop) a velmi mi vyhovuje.
      • Re: Re: www stranka na lan sieti 27.08.2005 | 22:45
        Tibor   Návštevník
        Tak ja mam ip adresu 192.168.0.2 a stranku mam v /var/www/html/www.ironmaiden.sk a server name som nastavil na ironmaiden, tak co presne mam pridat do jeho suboru hosts?
        • Re: Re: Re: www stranka na lan sieti 27.08.2005 | 23:22
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          192.168.0.2 ironmaiden a do httpd.conf nastavit DocumentRoot na /var/www/html/www.ironmaiden.sk a ServerName ironmaiden