Kultove vydanie

Sekcia: Komunita 09.01.2009 | 14:03
Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
Nechcem tu anketami velmi zaskakovat za Stana / elvena, ale...

Kazdy, kto uz je pri GNU/Linuxe nejaky ten rok, idealne pri jednej distribucii, zazil "kultove vydanie". Teda verziu distribucie, ktora nejaky sposobom prevysovala ostatne predosle alebo nasledujuce vydania. Proste nieco, co mozno aj po rokoch (alebo dnoch, ak je to prave aktualne vydanie, ktore povazujete za kultove) vyvola spomienky v zmysle "wow, to bola pecka".

Mate take nieco? Prosim uvedte nazov a verziu - a najma dovod, preco sa vam to tak zdalo. Moze to byt vynimocna stabilita, vas prvy linux, ale aj cokolvek ine.

Ja mam taketo 2. Debian Woody - pretoze mi vytrvalo odolaval v nastaveni na akomkolvek pocitaci aj napriek knizke, ktoru som si k nemu nakoniec zohnal. Bol to pan Linux :-)

Druhou kultovou verziou je dnes pouzivana Fedora, vtedy este s privlastkom Core a verziou 5. Zdalo sa mi neuveritelne, ako vyvojari zapracovali a priniesli spickovu distribuciu, ktora vtedy rozniesla konkurenciu na kopytach. Ci uz vtedajsim hitom, akcelerovanym desktopom, alebo aj svojou rychlostou.

A co vy?
    • Re: Kultove vydanie 09.01.2009 | 14:33
      xenol   Návštevník
      prva instalacia archu, nakolko ma rolling release system, tak major verzie nie su. ale to distro je genialne.
      • Re: Kultove vydanie 09.01.2009 | 17:18
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja mam tiez dve
        1.SABAYON LINUX (nepamatam verziu asi 3.daco),aj ked som s nim nic nevedul urobit, ohromil ma moznostou viacerych prostredi peknym desktopom(vtedy este beryl), mnozstvom aplikacii vratane google earth a par hier, inym gnome aj kde menu. to som s linuxom zacinal a netusil som o jeho prisposobivosti

        2a.instalacia arch linuxu (verziu instalatora neviem ale mari sa mi 2006) a jeho boot za par sekund
        2b.konfiguracia archu, konecne som trosku pochopil nieco z linuxu
        2c.konecne sprevadzkovanie archu (uz sa dal pouzit ako viac menej plnohodnotny OS)
        2d.kupa notasu na ktorom som zatial pri bode 2a, :-DD
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Kultove vydanie 10.01.2009 | 01:28
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        that's right
        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: Kultove vydanie 09.01.2009 | 17:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      co zase ja? :D

      no u mna to bola mandriva 2006. napriek tomu, ze som tam velmi vela veci nevedel, bola to pecka.

      z ubuntovitych bolo take najvacsie wow dapper (6.06)

      a ak mam pridat aj "zelene", mne osobne sa najviac paci vzdycky to najnovsie. takze nemam ziadny ten wow efekt.

      btw z windows sa mi najviac paci XP, napriek vsetkym problemom.
    • Re: Kultove vydanie 09.01.2009 | 17:26
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Ja si spominam na myslim ze to bol Red Hat 4 alebo 3 a grafiku (sis) sme tam rozbehali horko tazko na 50Hz na CRT (jaj to boli bolesti oci :D )
      Ale potom ma ocarilo Suse , myslim ze to bolo okolo verzie 7 , zakupena (6CD + 1 DVD ale dvdrom som vtedy este nemal + knizka) a tam to uz bolo o niecom inom :)
      • Re: Kultove vydanie 09.01.2009 | 18:05
        Bill Gates   Návštevník
        MS Windows Vista je najlepší OS na svete!!!
        • Re: Kultove vydanie 09.01.2009 | 18:09
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          najstabilnejsi najrychlejsi najbezpecnejsi proste WOW
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Kultove vydanie 09.01.2009 | 18:11
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a nie je vobec otravny! a aby som nezabudol, moje pentium 2 s 32MB RAM je z neho uplne nadsene..
            • Re: Kultove vydanie 09.01.2009 | 21:30
              Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
              Linux mint Felicia.. moja prva instalacia na ntb hp 6510 asi pred mesiacom ... secko islo na prvy sup... WWWOOOOWWWKKYYYY .... ale moj pocit z kazdeho ubuntu od 6.10 po teraz je ,ze secko ide dajak lepsie premazanejsie .... len ked som nasiel crunchbang pre mojmu ščotku-šrotku Plll/800/512RAM som sa uspokojil,ze dajak netreba investovat do lepsej masiny..xexexe...
              Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
          • Re: Kultove vydanie 20.01.2009 | 12:42
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            no a to pockaj na windows 7 to bude WOOOOW :D
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • Re: Kultove vydanie 20.01.2009 | 15:28
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              vyskusam ho aspon :)
              • Re: Kultove vydanie 21.01.2009 | 15:01
                Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                Skusal ho niekto rozbehat pod virtualnym strojom? Ja som skusal Virtualbox, ale nejako som mal pocit, ze sa to pocas instalacie zaseklo...
                Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: Kultove vydanie 10.01.2009 | 00:25
      Grawp   Návštevník
      Pre mna bolo kultove vydanie openSUSE 10.2. Mozno to bolo len pre to ze po priemernej 10 a totlanom sklamani 10.1 bola 10.2 takmer bezchybny system na desktop. Tu verziu som mozno pouzival vyse roka.
      Zijem si uz cele roky na openSuSEcku a za ten cas som vyskusal viacero distribucii no zatial ma nic neoslovilo viacej ako opensuse a konkretne verzia 10.2.
      Ece ma oslovil debian vdaka jeho sirokemu urceniu a podpore roznych architektur no zadnu kultovu verziu som nenaznamenal. to je jednoducho kultovy OS sam o sebe a myslim ze mi v tomto daju viaceri za pravdu. Debian je proste neobycajne exceletna klasika.
    • Re: Kultove vydanie 10.01.2009 | 00:30
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Pre mna bola kultova Mandriva 2008.0, lebo mala najkrajsiu temu, aku som kedy videl, konkretne verzia One :)
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Kultove vydanie 10.01.2009 | 12:16
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        super dovod... a teraz to nemyslim ironicky.
        • Re: Kultove vydanie 10.01.2009 | 12:30
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak veru, vzhlad je pre vela ludi dolezity. napriklad podla mna je fedora dobre distro, no je nenormalne skarede :)
          • Re: Kultove vydanie 10.01.2009 | 13:00
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Pre mna nie je vzhlad vobec dolezity, ale nic ine mi nenapadlo, co by nejako odlisovalo jeden release od druheho. Kazdy ma kernel, urpmi a repozitare, takze fakt sa odlisuju akurat tou temou a v 2007.1 (nie 2008.0, sorry) sa mi pacila, lebo mam rad modru farbu a kvietky: KLIK. Navysu ju tvoril Ayo, ktoreho tvorba sa mi velmi paci: KLIK. Aj 2008.1 ma nieco do seba: KLIK. Pritom 2009.0 sa mi vobec nepaci, je to otrasne. Ale distro je inak po technickej stranke stale to iste, mozno sa trochu odlisuje instalator, ale ked sa uz clovek dostane do terminalu, tak je to rovnake.

            Inak, na desktope pouzivam stale WinXP s klasickou temou, ktora je podla mna vrcholom vkusu a praktickosti. Mandrivu s Xkami mam iba na notebooku, s ktorym chodim prednasat, kedze Windowsy sa velmi na to nehodia (problemy s externymi monitormi, malo kvalitneho softveru a chybajuce dolezite veci ako zoom a pod.)
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Kultove vydanie 10.01.2009 | 14:43
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            skareda fedora? co na to povedat? hadam len:

            MODRA JE DOBRA
    • Re: Kultove vydanie 18.01.2009 | 11:50
      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
      pre mna jednoznacne Mandrake 10.0 powerpack - prvy linux v ktorom mi vsetko slo :D, prvy linux pri ktoreho instalacii som prisiel o vsetky data ....
      dreamwalker
      • Re: Kultove vydanie 18.01.2009 | 13:21
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        blahozelam. aj v prvom, aj v druhom pripade. a samozrejme zelam opakovania len toho prveho :-)
    • Re: Kultove vydanie 19.01.2009 | 14:56
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Asi prvé distro ktoré ma chytilo ešte po Mandrake bolo SuSE 10.0.
    • Re: Kultove vydanie 19.01.2009 | 15:23
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      inak nechapem preco sa to vola akcelerovany desktop ked to ide pomalsie :)
      • Re: Kultove vydanie 19.01.2009 | 15:56
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        mne sa obsah okien prekresluje s compizom rychlejsie.

        ina vec je pri videach.. ale pri beznej praci je akcelerovany.

    • Re: Kultove vydanie 19.01.2009 | 17:00
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      nejaky mandrake. Jak tu uz bolo spomenute, tiez som pri instalacii prisiel o vsetky data a to ze to bolo zabrzdenejsie nez dinosaurus (firefox sa mi spustal minutu a pol) a prakticky som to nevedel pouzivat. Bol to moj prvy sok. O pol roka neskor:: za kultove vydanie povazujem Ubuntu 6.06 a moment, ked som rozbehal Beryl na ATI grafike ;) ubuntu uz bool OPERACNY SYSTEM