usb na serial

Sekcia: Hardware a Drivery 14.01.2009 | 20:23
Avatar dawe8403   Používateľ
Zdravím všetkých.Mám takýto dotaz:mám notebook bez serial vystupu a rad by som si kupil adapter z USB na serial.Moja otazka je:Bude potom seriovy port plnohodnotny,teda budem naň pristupovať cez /dev/ttyS subor.Ide mi o to že by som chcel programovať nejaky HW ovladanany cez serial a rad by som to plnohodnotne využil pomocou notebooku.Dakujem
    • Re: usb na serial 14.01.2009 | 22:41
      WlaSaTy   Návštevník
      Radsej by som odporucil zvazit programator ktory sa pripaja priamo na USB port.
    • Re: usb na serial 15.01.2009 | 08:16
      peto   Návštevník
      >Rad by som si kupil adapter z USB na serial.

      prave USB UARTy (teda seriove porty) idu v Linuxz out of box a vo Windows su s nimi problemy (osobna skusenost s cinskou kopiou serioveho kabla Nokia CA-42- k Nokia 6020 [Cisnky isiel na USB-povodny sa uz nevyraba]- v Linuxe USB-serial islo out of box, vo Windows bolo treba laborovat s necertigikovanymi ovladacmi k USB UART)

      >Moja otazka je:Bude potom seriovy port plnohodnotny,

      bude plnohodnotny t.j mat vsteky funkcie ako keby bol lokalnym portom

      >teda budem naň pristupovať cez /dev/ttyS

      akurat nazov suboru bode /dev/ttyUSBx

      inak ziadna zmena...
      • Re: usb na serial 15.01.2009 | 13:19
        Maky   Návštevník
        No nam sa najviac osvecil prevodnik od firmy Moxa .
        • Re: usb na serial 15.01.2009 | 20:01
          peto   Návštevník
          aj aj si mylism, ze Moxa ma dobre aj RS485 karty do ISA, uplne super pod Linuxom...
    • Re: usb na serial 15.01.2009 | 21:32
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Prevodník sa ti bude tváriť ako /dev/ttyUSBx zariadenie. Osobne mám dobré skúsenosti s prevodníkmi na čipe FT232R alebo PL2303. Fungujú ihneď po zapojení do USB.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk