Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí

Sekcia: Hardware a Drivery 18.01.2009 | 12:47
Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
Nazdar lidicky. chcel by som sa spytat ci by mi niekto nevedel pomoct s mensim problemom so zvukom. Mam notas Acer Extensa 5620 a ja tam zvukovka Realtek HDA. Zvuk Ide ale ticho, a ked ho dam hlasnejsie tak chrci, ale strasne. Tak ak by ste mali zopar napadov ako to odstranit tak to sem napiste. Kazda pomoc bude dobra. Diky
    • Re: Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí 18.01.2009 | 17:16
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no najprv by ma napadlo ci nie je zapnuty mikrofon (a mic boost) a nechyta nejaky sum alebo samotne repraky, znakom bude ze chrci aj ked by nemal vydavat zaidny zvuk

      a este to moze byt aj HW chyba, skusal si aj ine distro ? robi to pri vsetkych programoch ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí 18.01.2009 | 19:17
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        Mic Boost nieje zapnuty. ale skusal som aj ine distro, ale je to to iste. kedzvysim pcm volume, aby to slo hlasnejsie tak zacne chrcat (sustat). normalne ked nainstalujem vypada to dobre ale potichu ide, a ked zvysim volume tak potom sa to prejavi.
        • Re: Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí 18.01.2009 | 22:30
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          no a ked potiahnes vyssie master?
        • Re: Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí 18.01.2009 | 22:32
          WlaSaTy   Návštevník
          Otazkou je co povazujes za chrcanie, kedy sa to prejavuje a ako je to nastavene.

          Niektory jedincy vo vseobecnosti pocuju chrcanie z integrovanych kariet (predzosik chyta rusenie z zbernice a zosik stoji za prd), ale oni integrovane karty nepouzivaju ani v nudzi.

          Taketo chrcanie sa prejavuje aj ked clovek pripoji pasivne repraky a vyhuli to na maximum, onboard zosiky na to niesu stavane aj ked tie 200W repraky o velkosti kelimku od jogurtu zeru pol watu kazdy.

          A niekedy staci prestavit uroven celkovej hlasitosti a PCM, wave, a inych casti mixera, tak aby to este nechrcalo ale aby to hralo neskreslene a cisto.

          Ako to mas vobec nastavene?
          • Re: Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí 19.01.2009 | 13:11
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            No mne sa to bezne stavalo, ze som dal silny vystup z compu a predzosilovac to nestihal..., ale nebol to az taky problem ubrat, kedze za nim stal este 100Wsin zosik:D.

            Ale postrehol som uz aj bez externeho "posilnovaca riadenia", ze ked dam prehravac hudby na plno a trocha vytiahnem PCM, tak sa to tvari akoby to master nestihal zberat a dost citelne orezava spicky, sem-tam dokonca zasumi. Imho ked ti to robi vo viacerych distrach tak to smrdi nejakou hardverovou vadou. Este ma napada skusit iny sound server(pulseaudio, jack), ale to je len vystrel do prazdna.
            • Re: Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí 19.01.2009 | 20:08
              WlaSaTy   Návštevník
              Mne sa to stalo aj pri sluchadlach a bolo to v ceckboxe pre modem (ktory sa do desktopov nezvykol montovat a ja som ho nemal).

              Vtip je v tom, ze windowsi *.inf aj s ovladacom ma v sebe popis ktore GPIO piny zodpovedaju spinacom pre detekciu mikrofonu, slucadiel ci reprakov, tak isto maju popis ako je zapojeny mikrofon aj s roznymi vystupmi (sluchatka, repraky stereo, 2+1, 3+1...666+1) a ake su maximalne hodnoty pre Mixer.

              No ale nie vzdy je to ludsky citatelne v tom popisnom *.inf subore a tak sa tieto pottrebne informacie nemusia nacas dostat do alsy a potom aj do kernelu a ako zaplaty do jednotlivych distribucii. Takze je dost casto treba klikat na nezmyselne tlacice a hrat sa s nezmyselnymi suchadlami. Vsetkymi, niektory sa predsa musi chytit.
    • Re: Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí 19.01.2009 | 18:45
      Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
      bolo to mic booste
      • Re: Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí 19.01.2009 | 18:49
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        ved vyssie si napisal, ze to v tom nie je..