USB vs. FIREWIRE

Sekcia: Hardware a Drivery 19.01.2009 | 22:23
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Chcem sa opýtať, v jednom nemenovanom elektre som našiel redukciu, ktorá prevedie FIREWIRE (port 1394) na USB 2.0 ... Chcem sa opýtať, či sa mi vyplatí kúpa, mám FIREWIRE (neviem či mi pod Ubuntu Intrepid Ibex funguje - nikdy som to neskúšal). Pripájal by som na to ext. USB HDD, čo je myslím si výhodné, pretože FIREWIRE by mohol 1TB disk utiahnúť lepšie ako USB. Nemá s tým niekto skúsenosti? Prosím poraďte, poprípade napíšte svoj názor. Ďakujem vopred ...
    • Re: USB vs. FIREWIRE 19.01.2009 | 22:52
      WlaSaTy   Návštevník
      Take elektro by som chcel vidiet, daj link.

      Inak, rychlost prenosu je dana najslabsim clankom. Takze IMHO je jedno ci pouzijes USB 2 alebo FireWire 400, ked samotny disk da mozno maximalne 200Mbps aj ked FireWire moze vyjst lepsie.

      Zdroj : google.

      • Re: USB vs. FIREWIRE 20.01.2009 | 01:50
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        Videl som to len v jednom miestnom elektre, no keď som si pozrel ich stránku, veľmi som sa sklamal... Nenašiel som nič iné, len Adaptér USB A zásuvka /USB MINI 5pin vidlica :-( A asi to bolo toto, tak nič, ospravedlňujem sa za planý poplach. Dobrú noc
        • Re: USB vs. FIREWIRE 20.01.2009 | 19:45
          WlaSaTy   Návštevník
          To bola vidlica ktora sa pripaja do mp3 prehravacov, telefonov pda alebo do 2.5 palcovych harddiskov. Keby si chcel inu vidlicu tak taku maju napriklad tu. A to co si asi videl, tak to sa da pouzit tak maximalne na nabijanie iPrdu.

          Inak prevodniky USB na FireWire existuju, ale ich cena je vyssia ako keby si zobral krabicu na disk s FireWire, len ci by to nieco pomohlo. Disk nepusti, ale znizilo by sa ti vytazenie procesora, FW je na to stavany.
          • Re: USB vs. FIREWIRE 21.01.2009 | 19:28
            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
            Skôr to bolo toto

            Adaptér USB A zásuvka /USB MINI 5pin vidlica
            • Re: USB vs. FIREWIRE 21.01.2009 | 20:47
              WlaSaTy   Návštevník
              Tak nieco takeho zhanam (na hranie s PDA, resp. pripojenie klavesnice/mysi). Cena 25SKK je priazniva, ale postovne to asi predrazi. Co som u nas pozeral,tak obycajny gender changer stoji okolo stovky v kamennom obchode.