Spustenie wifi

Sekcia: Konfigurácia 22.01.2009 | 23:06
Majo   Návštevník
Neviete niekto akým príkazom sa spúšťa wifina (znovu pripojiť) v príkazovom riadku? Občas sa mi to preruší a nechce sa mi stále hrabať v Administrátor centre. Neviem malo by to byť "niečo wlan0 connect" alebo čo? Nemám potuchy.
Dikes
    • Re: Spustenie wifi 23.01.2009 | 00:36
      Avatar spaceo Linux  Používateľ
      aku pouzivas distrubuciu , prostredie
      Sloboda je boj, Linux je sloboda.
      • Re: Spustenie wifi 23.01.2009 | 09:16
        Majo   Návštevník
        PCLINUXOS 2007, KDE. Mám nainštalovaný Knemo a tak mi to zobrazuje na panely v pravom dolnom rohu ikonku, ako tomu je vo Windowse. Akurát že sa tam nenachádzajú položky ako pripojiť odpojiť a podobné fajnoty. Tak ma napadlo, že by som to spustil cez konzolu, alebo tie príkazy nakonfiguroval v Knemo. Problém je len v tom, že nemám potuchy aky príkaz by to mal byť.
        • Re: Spustenie wifi 23.01.2009 | 15:01
          Avatar spaceo Linux  Používateľ
          Ak tomu dobre chapem, mas nakonfigurovanu wifinu, normalne ti bezi, potom ti spadne a v Knemo uz nejde opat pripojit ?
          Sloboda je boj, Linux je sloboda.
          • Re: Spustenie wifi 24.01.2009 | 18:23
            Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
            Presne. Neviem či existuje nejaký príkaz ktorým by mi som opätovne pripojil wifinu. Čo ja viem, connect wlan0 alebo ako by to malo vyzerať. Nemám potuchy.
        • Re: Spustenie wifi 24.01.2009 | 23:35
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          uisti sa za pri wifine mas nastavene, aby ju mohli zapinat/vypinat aj ostatny pouzivatelia ako root (je to jedna z poloziek ked ju nastavujes cez control centre, nad tym ze sa ma zapinat pri boote)
          a potom cez NetApplet (menu->System->monitoring>NetApplet) by si ju mal byt schopny znovu pripojit.

          avsak, na kazdu sietovu kartu sa automaticky pusta ifplugd daemon, co znamena, ze ak sa odpoji, mala by sa za chvilu pripojit.

          ak to nefunguje, pouzi: "ifup eth0" (resp. wlan0, ath0, podla toho ktora je tvoja wifina)

          ak sa ti to casto odpaja, moze to byt problem drivera, ak sa da este niekde stiahnut, skus PClinuxOS 2009 TR5 resp. Granular 1.0
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: Spustenie wifi 25.01.2009 | 00:36
            Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
            Díky moc. Práve toto som hľadal. Je to jednoduchšie ako som čakal.