dajú sa spojiť počítače aj pomocou modemu?

Sekcia: Konfigurácia 27.07.2005 | 20:09
sano   Návštevník
ahojte. chcel by som spojiť dva notebooky pomocou ich modemou (RJ12 aspoň sa my zdá že je to ten). dá sa to?
    • Re: dajú sa spojiť počítače aj pomocou modemu? 25.07.2005 | 16:20
      borgcube   Návštevník
      http://www.jagshouse.com/modem.html
      • Re: Re: dajú sa spojiť počítače aj pomocou modemu? 25.07.2005 | 17:35
        sano   Návštevník
        to je super, vďaka, ale nenašlo by sa niečo aj v slovanskejšom jazyku? ja a angličtina sme sa pohádali.
    • Re: dajú sa spojiť počítače aj pomocou modemu? 27.07.2005 | 19:07
      Avatar YellowZelo   Používateľ
      PC sa dajú prepojit aj pomocou seriového portu alebo USB zbernice, stačí len vhodný káblik... :-)
      • Re: Re: dajú sa spojiť počítače aj pomocou modemu? 27.07.2005 | 20:09
        peter golis   Návštevník
        pomocou usb zbernice zatial nie. este neexistuje verzia usb zbernice ktora by to zvladala. ktory pocitac by bol master a ktory slave? ale pomocou usb netlink kabla urceneho na prepajanie dvoch pocitacov. prepojenie dvoch pocitacov je mozne pomocou bluetooth, irda, modemov (ci uz priamym prepojenim alebo cez telefonnu siet), com, lpt, usb netlink, sietovej karty rj45/wifi/... v prvom rade pri prepojeni zalezi akymi periferiami disponuju oba pocitace, ci je do nich mozne vlozit dalsiu kartu (pci/pcmcia/...), aku rychlost ocakavame a aku cenu za riesenie sme ochotny akceptovat. ps.: kedysi som normalne pouzival prepajanie cez com port pomozou kabla zvaneho laplink alebo null modem.