wifi karta a slax

Sekcia: Hardware a Drivery 31.01.2009 | 13:31
Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
Cawte linuxaci ma problem s wifi kartou TP-Link. Pouzivam ubuntu tam slape vsetko ako ma, ale mam aj slax na usb a ten my tu kartu vobec nechce najst, akoby tam ani ziadna nebola. Tak pls poradte nejaky ovladac alebo co s tym.
    • Re: wifi karta a slax 31.01.2009 | 16:22
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no mne pre intel wifinu pomohlo staihnut modul s driverom pre nu (na strankach slaxu - moduly) a tiez modul wpa-supplicant (pre podporu wpa/wpa2) a mozes si skusit stiahnut aj ine wifi manageri (wifiradar...)

      a tiezt sa da skusit ndiswrapper a windowsacky driver (tak mam rozbehane usb-wifi adaptery)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: wifi karta a slax 01.02.2009 | 10:52
        Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
        no nejake tie moduly som stiahol ale mohol by si mi este povedat ako to mam nainstalovat sorry ale v tychto veciach som zaciatocnik a je to uplne ine ako v ubuntu
        • Re: wifi karta a slax 01.02.2009 | 14:25
          Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
          uz viem ako tie moduly pouzit ale aj tak to nefunguje skusim ho este rozbehat na nejakom inom pc a uvidim co stym
          • Re: wifi karta a slax 01.02.2009 | 16:33
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            moduly treba dat do adresara "modules" ktory niekde najdes neviem po pamati kde presne je a ak ich budes mat inde staci ich dvojklikom spustit

            mne pridanie potrebneho modulu "zaracne" vsetko spojazdnilo

            ale slax uz nepouzivam kde prostredie mi vadi a ine prostredia (z modulov) funguje cudne alebo mne nevyhovujuco - presiel som na dsl a slitaz
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: wifi karta a slax 01.02.2009 | 20:13
              Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
              no to viem z to treba skopirovat do modules alebo spustit dvojklikom a to KDE tiez nemam v laske, ved aj preto mam ubuntu s gnome ale ja ten slax potrebujem fakt len ako prenosny system, cize aby som mal linux vsade kde len chcem, inac navies o nejakom prenosnom distre s gnome ktore by islo asi tak dobre ako slax???
              • Re: wifi karta a slax 01.02.2009 | 20:41
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                no ak mas velky kluc tak fedora a po novom aj ubuntu maju nastroj ktory ti ich nakopiruje na usb a pripravi ti aj miensto na ukladanie zmien

                ale ja vrelo odporucam uz spominane slitaz (medzi clakami je aj recenzia) alebo dsl (damn small linux) a viac menej akekolvek distro sa da nainstalovat na usbkluc skus pozriet stranku pendrivelinux.com
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: wifi karta a slax 01.02.2009 | 20:48
                  Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                  no ono ja viem ze z usb rozbeham hociaky linux ale ja by som potreboval nieco male a sykovne ako slax aby sa to dalo plnohodnotne pouzivat na 1G usb ale inac kolko zabera ten slitaz
                  • Re: wifi karta a slax 01.02.2009 | 21:04
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    slitaz ma asi 30 mb
                    a dsl asi 50 mb

                    skor by som odporucil dsl lebo sa v nom daju pouzit debianovske repozitare a potom veeeelke mnozstvo balikov

                    pozri si aj nimblex ale to je s KDE
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: wifi karta a slax 01.02.2009 | 21:08
                      Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                      no dik ako na to pozeram asi si dam to dsl