ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova?

Sekcia: Hardware a Drivery 01.02.2009 | 15:51
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
vopred sa ospravedlnujem, viem ze to skor patri na windowsacke forum, ale bojim sa ze tam mi ti "experti" budu na 2 veci.

mam taky problem, potrebujem sem tam pouzit win xp a pod nim pisat velkymi pismenami v akomkolvek programe,lenze ked pisem velke pismena aj s diakritikou, tak to vyzera nasledovne:

OHNIVá LíšKA SKáčE CEZ HNEDéHO PSA.

neviete niekto ako s tym vysrat? Idealne by bolo aby sa mi klavesnica spravala presne ako pod linuxom - aby fungovali velke pismena, aby spravne fungovala AltGr klavesa a nie tak nedotiahnuto ako je to defaultne v xpckach.

este raz sa ospravedlnujem za offtopic, ale myslim ze najvacsia sanca najst niekoho kto sa stretol s podobnym problemom je prave na tomto fore.
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:02
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      stretol som sa s tym casto. vysledky boli tri: alebo ludia doteraz pouzivaju windows a nadavaju na to, alebo nechapu ze je tam nejaky rozdiel, alebo v plnej spokojnosti pouzivaju niektoru linuxovu distribuciu
    • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:05
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      winxp: OHNIVÁ LÍŠKA SKÁČE CEZ HNEDÉHO PSA
      ak chces aby to bolo normalne tak ked chces velke pismeno tak stlac najprv shift + dlzen a potom drz shift a pismeno ktore chces. normalka
      • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:16
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        :D

        no to mi je jasne, len ked napriklad vypisujes na vykres dve A4 textu s diakritikou tak takymto sposobom je to dost o hubu. Jedna sa mi o to ze ked stlacim napriklad klavesu "8/á" tak aby mi to napisal win ako kazdy normalne spracovany OS (linux, Mac OS, ...) cize "Á".

        k tomu AltGr este doplnim - v linuxe ked stlacim napriklad "AltGr + ú" tak sa mi napise ten znak co je naznaceny na klavesnici ako anglicky (cize lava hranata zatvorka) vo win mi to vyhadzuje znak rozsahu "÷" ktory by podla mna nemal byt na tej klavese vobec namapovany.
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:19
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          format c, nahodenie ext3 a tam dat linuxovu distribuciu podla vlastneho vyberu
          • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:31
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            Stano...

            ...mam tam linuxovu distribuciu podla vlastneho vyberu, ale bohuzial niekedy musim makat v autocade (ked je vyzadovany dwg format) a ten pod wine jak je zname nejde a vo virtualizacii ho nema pri tych projektoch co spracovavam vyznam ani spustat
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 17:27
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ok ok. prepac, zas len kusok blbnem.

              asi by bolo najlepsie pouzit to co navrhoval kolega dole o prehodeni malych pismen na velke...
        • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:59
          Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
          A v akom pripade potrebujes pisat 2x A4 velkym pismom? :-O
          • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 17:14
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            napr. vypis miestnosti s metrazou, pouzitymi povrchovymi materialmi na steny a stropy a dalsimi parametrami
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:20
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      napis vsetko malim a potom to konveruj na velke pismena
      • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:23
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ano to je dobra moznost. dokaze to btw konvertovat napriklad ooo
      • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:31
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        existuje nejaky soft co to dokaze?
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 16:32
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          teda priamo v danom kontextovom poli, nieco ako ooo ale globalne pre cely system?
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: ako na klavesnicu vo winxp aby sa spravala ako unixova? 01.02.2009 | 17:52
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Ja pouzivam priamo sed (na sf.net je aj win32 verzia)