Klávesové skratky - UBUNTU INTREPID

Sekcia: Konfigurácia 01.02.2009 | 22:15
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Mám asus F3E a Ubuntu Intrepid Ibex. Chcel by som si zmeniť nejaké klávesové skratky, respektíve spojazdniť/sfunkčniť klávesové skratky typu Fn+UP, podľa piktogramov čo mám na klávesnici (zastaviť hudbu) a podobne... Nevie niekto pomôcť? Keď v programe Systém > Predvoľby > Klávesové skratky pri nastavovaní skratky stlačím Fn, nič sa nedeje... Berie iba šípky, bohužiaľ pre samotné šípky sa nedajú nastaviť klávesové skratky...
    • Re: Klávesové skratky - UBUNTU INTREPID 01.02.2009 | 22:20
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      niektore multimedialne klavesy nemusia byt podporovane linuxom
    • Re: Klávesové skratky - UBUNTU INTREPID 02.02.2009 | 10:58
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      Predpokladam ale, ze klavesu "win" mas, pouzi tu namiesto funkcnej, ta sa standardne neda takto pouzit(iste bude existovat sposob ako sa to da spravit). Ja vsetky multimedialne programy ovladam kombinaciu win+nieco a vyhovuje mi to. Akurat, ze od tej doby nadavam este viac na windows, kedze ten ma tu klavesu standardne obsadenu.
    • Re: Klávesové skratky - UBUNTU INTREPID 02.02.2009 | 14:52
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no mne to skratky s Fn berie system pohode (tie ktore mam oznacena na pouzivanie s Fn) ale multimedialne medzi nimi nie su

      ale skus si nainstalovat ubuntu tweak, tam sa daju nastavit aj ine skratky ako tie ponuknute v systeme, akurat budes musiet zistit prikaz ktory chces na danu skraatku namapovat
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment