Knoppix

Sekcia: Hardware a Drivery 28.07.2005 | 02:10
Larl   Návštevník
Nevedel by mi niekto poradit kde by som nasiel nejaky manual ku knoppixu v slovencine, alebo cestine? Nieco ako ma mandrake. Neviem si dat rady ako nainstalovat ovladac grafickej-Radeon9550 a monitora. U monitora by nestacilo zadat parametre manualne, treba instalovat ovladac?Knoppix mam nainstalovany na disku a ak by som vyriesil tento problem tak som s nim spokojny.Na mandrake 10.1 sa mi ovladac tejto grafickej nepodarilo nainstalovat ani podla navodu. Tak by som bol vdacny za radu kedze s Linuxom len zacinam.
    • Re: Knoppix 27.07.2005 | 22:20
      Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
      Ak sa ti podari rozchodit ovladac od grafiky, mi daj prosim vediet na durkovicovic@orangemail.sk ja sa tiez snazim rozchodit ovladac v knoppix 3.9,(ale nvidia) ale zatial sa mi zda ze mi xiba kernel source, (no nie som si isty)ak tam este nieco xiba a prides na to ze co to je daj mi prosim vediet co ok? -inak parametre monitora staci zadat manualne, ale pozor aby si to neprehnal :o)
      • Re: Re: Knoppix 28.07.2005 | 02:10
        yerry   Návštevník
        V /etc/apt/source.list si nadefinuj debianovske zdroje. Stiahni si zdrojove subory najnovsieho kernela, rozbal archiv do /usr/src, skopiruj subor /boot/config-2.6.x do adresara so zdrojovymi subormi kernela, premenuj ho na config. Skompiluj jadro. Vymaz link /usr/include/linux a vytvor novy link /usr/include/linux nasmerovany na /usr/src/adresar_s_novym_jadrom/include/linux Stiahni original nvidiacky ovladac a nainstaluj. Uprav subor /etc/X11/XF86Config-4. Takto som to robil v Knoppixe ja, aby mi slapala 3D akceleracia, mozno sa to da aj jednoduchsie, ale nepodarilo sa mi stiahnut zdrojove subory povodneho jadra.