3G MODEM

Sekcia: Hardware a Drivery 10.02.2009 | 22:26
Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
Ako rozbehnut samsung SGH-Z810??? Ubuntu mi ho detekuje ako usb zariadenie ale to je vse, nema otvoreny ovladac takze s tym nic a skusal som toto ale nemam na to fakt bunky:

http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/
    • Re: 3G MODEM 10.02.2009 | 22:53
      WlaSaTy   Návštevník
      skor tu, ale budes si musiet zmenit init3 v konfigu pre wvdial.
      • Re: 3G MODEM 12.02.2009 | 00:02
        Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
        Diiiki ti moc, ako kompilovanie toho modswitchu a libu mi problem nerobilo, ale prave som hladal co vlozit do toho config suboru pre dane zariadenie.
        • Re: 3G MODEM 12.02.2009 | 18:24
          WlaSaTy   Návštevník
          Ja viem ze si potreboval konfig pren a este aj pre hotplug nech ta to neobtazuje (ale urobi sa to automaticky), a preto som zvolil rusku stranku. Len jedno mi nie je jasne, to sa este ucia ludia Rustinu alebo Ti stacili zvyraznene casti?

          PS.: len pre info, obcas si robim statistiku ohladne schopnosti cerpania z manualov v inom ako rodnom jazyku a tak isto aj statistiku potreby pozretia do nich. Ty osobne si vyhral prve miesto za posledneho pol roka.
          • Re: 3G MODEM 12.02.2009 | 22:16
            Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
            Asi ta sklamem no clovek, pre ktoreho som to robil sa na to nakoniec vykaslal, takze to overene nemam, ale velmi pekne ti dakujem, v podstate so necakal skoro ziadnu odpoved no co sa tyka toho po rusky neviem ani slovo, ale po anglicky nemam problem so ziadnym manualom a zlepil by som to dokopy st tou anglickou strankou a tie vypisi tiez stacia, btw ak potrebujes s niecim pomoct co sa tyka prekladu z aj do sj, manualy a tak, tak mi odpis
            • Re: 3G MODEM 12.02.2009 | 23:03
              WlaSaTy   Návštevník
              Vyskusaj to, aspon budes vediet ci to stalo za to.

              A ohladne Rustiny, niektore dialekty mi obcas robia problemy. Ale to je pochopitelne kedze je Rusko stale tak obrovske.
              • Re: 3G MODEM 13.02.2009 | 00:02
                Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                Aj by som to vyskusal, ale 3g nemam a clovek, pre ktoreho som to rozbehaval sa na to vykaslal tak nemam kde skusat, ale urcite to ide rozbehnut lnac by ma zaujimalo ci potom nie su prolemy s detekovanim ostatnych usb zariadeni a o kolko pripojenia moze prist nakolko to neni slobodny ovladac a co som si vsimol tak celkovo 3g ma este slabu podporu aspon z googlu. I ked su 3g zariadenia priamo s linuxackym install cd.
                Ja inac po rusky citat vobec len hovorovo trochu, ale je to velka vyhoda ked vies maju dobre veci na nete rusaci.
                • Re: 3G MODEM 13.02.2009 | 00:04
                  Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                  Som newbie v linuxe, ale tu stoji za to sa trapit vo Win to mnohokrat nema cenu i ked som sa vytrapil a rozbehal vsetko co som potreboval.
          • Re: Ruština 27.02.2009 | 17:41
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Za socíku bola ruština jediný jazyk, kde sa dali získať vedecké knihy (preklady z eng.). Add-on (googlovský) pre Firefox nemá žiaden problém pre preklad oboma smermi eng <--->rus, napríklad ja ten add-on aktívne využívam a doporučujem.
            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: 3G MODEM 27.02.2009 | 17:12
      benkop   Návštevník
      http://ftp.vse.sk/sgh-z810.html
      • Re: 3G MODEM 27.02.2009 | 23:36
        Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
        Yes tahts it, ale ako uvadzam nemal som tu moznost vyskusat ho, ale ak by s tym niekto mal problemy tak by som mu najskor odporucil vymenit si svoj 3G modem u svojho providera za tento