ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas?

Sekcia: Programovanie 15.02.2009 | 15:53
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Dobry den

moje programovacie schopnosti su dlhodobo biedne. Ale tak je tu napad, ktory by som bol velmi rad, keby nejako fungoval.

Ono az tak moc o programovanie nejde, neboli by tam ziadne vypocty ani nic podobne - len cisto plocha s ikonami.

Nejake okno, kde by boli pod sebou ikony a vedla nich nejaky text. A tieto informacie by sa tam "nasiakli" z nejakeho konfiguracneho suboru.

VZHLAD OKNA:
-----------------------

/---------------------------------------/
| IKONA1 TEXT_K_IKONE_1 |
| IKONA2 TEXT_K_IKONE_2 |
| IKONA3 TEXT_K_IKONE_3 |
| IKONA4 TEXT_K_IKONE_4 |
| IKONA5 TEXT_K_IKONE_5 |
/---------------------------------------/



VZHLAD KONF. SUBORU:
---------------------------------------

ikona1=/usr/share/pixmaps/firefox.png
text1=Prehliadanie internetu
command1=firefox

ikona2=/usr/share/pixmaps/nautilus.png
text2=Moje súbory
command2=nautilus



Vysledkom by teda bol program, ktory by sa dal velmi jednoducho upravovat - na akykolvek ucel. Ci uz ako ovladacie centrum, nejaka ta plocha pre spustanie hier (co by sa hodilo napriklad v internetovej kaviarni) atd atd atd.

a teraz... ako by sa to dalo urobit? a kto by sa do toho pustil?


    • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 15.02.2009 | 20:58
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      myslite ze je na to GTK vhodne?
      • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 16.02.2009 | 12:20
        Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
        Myslim si ze je to asi tak na 5 minut roboty (pre mna v Qt) ak chces spravim ti to :)
        • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 16.02.2009 | 12:22
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no na toto som cakal :) ak mozes teda, tak sa skus na to pozriet. qt je fajn, no gtk by bolo asi trochu lepsie...
          • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 17.02.2009 | 20:12
            Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
            Serwus nemal som dako cas odpisat este vcera a popravde povedane nemam ho ani dneska (teda mam ale som utahany ako kvon ) ak chces, cez vikend sa na to kuknem, len mi daj vediet ci to chces v Qt a odomna. :)
        • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 16.02.2009 | 19:23
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          10 minút s využitím webkitu aby to vyzeralo cool ;) Ináč webkit a Qt 4 je pecka kombinácia (ukážka). PS. Qt 4.5 má natívny GTK vzhľad a je peckovo rýchle.
          • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 16.02.2009 | 19:34
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a taka otazocka... pasovalo by to nejako do gnome prostredia? :)
    • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 15.02.2009 | 23:51
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      reinventing the wheel?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 16.02.2009 | 01:18
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        bolo to tu uz? hodis link?

        podla mna je dolezite, aby sa to urobilo a poriadne, a aby boli zdrojaky verejne. aby si to mohol hocikto prisposobovat na hocico...
    • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 16.02.2009 | 08:32
      kipikasa   Návštevník
      zas vymyslal koleso...?
      • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 16.02.2009 | 13:41
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ak toto niekde je, tak mi to nejako posli
        • Re: ovladaci panel, okno s ikonami a kto ma volny cas? 16.02.2009 | 19:26
          kipikasa   Návštevník
          napr. ako wmdock je plno takychto aplikacii...