Sony Ericsson k508i

Sekcia: Hardware a Drivery 28.07.2005 | 12:33
Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
Zdravím. Rád by som sa opýtal či ma niekto skúsenosti so zapojením tohto milého telefoniku s PC a naslednom spojení či komunikácii s Linuxom. (Správa súborov - kopírovanie mp3 či iných súborov do mobilu a späť). Skúšal som pripojiť telefon cez kábel, avšak nevedel som sa pohnúť dalej. Taktiež mám infraport, na ten však nemám modul, Linux ho nepozná, ale som na ceste zohnať ho. (ovládač na ten infra). Chcem sa teda okrem iného spýtať, čo dalej. Aký program pre komunikáciu či výmenu súborov, poprípade pripojenia na Internet cez Kábel alebo infraport. Distro Mandriva LE 2005, mobil SonyEricsson k508i, kábel USB, infra.... Dakujem.
    • Re: Sony Ericsson k508i 27.07.2005 | 16:32
      peter golis   Návštevník
      sice ten telefon vobec nepoznam, ale ak sa ma pripajat cez usb kabel alebo infraport, tak sa treba pozriet ci je spravne podporene USB a ci je dany kabel korektne podporeny. co o tom usb pise jadro (prikaz dmesg)? co sa tyka infra portu, jedna sa o port ktory je externy a pripaja sa cez usb, com alebo sa jedna o interny port na doske a ako je nastaveny v biose, co o nom pise prikaz findchip z balika irda utils. ak sa nic nezmenilo odkedy som si podporoval moj infra port.
      • Re: Re: Sony Ericsson k508i 28.07.2005 | 12:33
        Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
        irda je pripajany cez usb. prikaz findchip z balika irda utils som nezadaval(mom prvy krat pocujem o tomto prikaze no vsak nik nieje dokonaly. Kabel z vypisu lsusb ci dmesg pise alebo vypisujeho ako nezname zariadenie. teda ho nepozna. Viac info dodam zajtra jelikoz musim na windoze byt a nie pri svojom PC