Pomoc s rozbehnutim Linuxu a internetu

Sekcia: Ostatné 18.02.2009 | 09:46
Kamil   Návštevník
Ahojte!

Chcem sa opytat, ci sa tu nenajde niekto zo Žiliny, resp. blizkeho okolia, kto by mi na NB s Vistou dal ako dualboot nejake zaciatocnicky privetive distro a hlavne rozbehal mi na tom mobilny internet od Orange cez Huawei 3G Gold Expresscard E870. Na odmene sa urcite dohodneme...vopred diky.
    • Re: Pomoc s rozbehnutim Linuxu a internetu 19.02.2009 | 13:15
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Pomoc s rozbehnutim Linuxu a internetu 20.02.2009 | 09:51
        Kamil   Návštevník
        Diky moc, urcite sa tam zastavim buduci tyzden..:))
    • Re: Pomoc s rozbehnutim Linuxu a internetu 19.02.2009 | 13:20
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pokial ide o distribuciu, mozes si prezriet nasu databazu znalosti
      • Re: Pomoc s rozbehnutim Linuxu a internetu 20.02.2009 | 09:54
        Kamil   Návštevník
        Diky za odkaz na vyhladavac distra. Takze mi doporucilo OpenSuse, Ubuntu, Mandrivu..inak Greenie mam doma, prave s nim som skusal rozbehnut ten internet, ale som z toho jelen. PS.: greenie je fajn, ak tie pozadia su ok, zelenu mozem, ukludnuje to..:))
        • Re: Pomoc s rozbehnutim Linuxu a internetu 20.02.2009 | 11:37
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no na greenie je rovnaky postup ako na ubuntu. taktiez mozno su v /home ovladace prave na tvoj modem... mozno, nemam moc prehlad o modemoch
          • Re: Pomoc s rozbehnutim Linuxu a internetu 20.02.2009 | 11:53
            Kamil   Návštevník
            Viem, ze Greenie vychadza z Ubuntu, v /home su vselijake modemy, ale tento tam nie je. Akurat viem, ze je potreba tu kartu prehodit do nejakeho ineho stavu, lebo zevraj ju primarne detekuje (kedze ma v sebe flash pamat s programom na Win) ako usb storage - ale ani toto som nedokazal v Greenie najst, resp. v okne, kde su disky, dvd-rom a pod. ziadne usb zariadenie nebolo...Pravdu povediac ani nemam cas s tym spekulovat, preto som chcel poziadat niekoho, aby mi ten system rozbehal a nastavil na pouzitelnu uroven..potom mozno budem mat cas sa tomu venovat viac...v kazdom pripade dik
            pekny vikend