LINUX OS

Sekcia: Programovanie 18.02.2009 | 19:38
Mike1000   Návštevník
Ahojte, prosim pomozte mi. Mam pentium 633 starsi pc a chcem tam dat linux. Skusal som ubuntu, slax, fedora, mandriva, slackware. Nece ma pustit k instalacii. Furt nejaka chybova hlaska. Prosim poradte mi najspolahlivejsi a najjednoduksi linux distribuciu. Dakujem
    • Re: LINUX OS 18.02.2009 | 20:02
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      ,,Furt nejaka chybova hlaska,, tak to si nam povedal viac ako sa dalo..
      Ked si pustis Live distro, tam prebehne vsetko OK ? No a zacinat so slackware , tak to si uz dost zbehly a takyto problem nie je problemom. Nielen xx Hz cpu ale aj velkost RAM je tiez pomerne dolezita vec
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: LINUX OS 18.02.2009 | 20:14
        Mike1000   Návštevník
        Tak trebars k tomu UBUNTU 8.10 Spustilo mi to na tes, lenze problem bol v tom ze ked som dal instalovat napisalo mi SYSTEM HALTED. Pytal som sa na to linuxaka na ceskom fooore a povedal ze mam old machine. Teda starsi PC v preklade. Tak teraz taham UBUNTU 5.10 a uvidim, to mi poradil
        • Re: LINUX OS 18.02.2009 | 20:40
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          No tak to netahaj.... ubuntu 5.10.. !!!
          ak nemas problem s anglictinou doporucil by som ti puppy linux , ten ti pojde a je fajn.. pripadne skus xubuntu
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: LINUX OS 19.02.2009 | 14:26
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            fuha... davat niekde prastare prehistoricke ubuntu...

            tuto milboy dobre radi, bolo by ovela vhodnejsie nieco co je navrhovane na starsie pocitace, nie co je technicky stare...
          • Puppy LINUX 19.02.2009 | 19:37
            Mike1000   Návštevník
            Kde nájdem instalacku Puppy LINUX???? Ďakujem, nie live CD!!!!
            • Re: Puppy LINUX 19.02.2009 | 20:29
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
              puppy si z livecd predsa mozes aj nainstalovat, ja mam sice vsetko na usb kluci, ale prave tak si ho hodis aj na hdd a v pohode z neho nabootujes..
              V Live rezime systemu urob particiu linuxu
              Naformatuj jednym z linuxovych file systemov (ext2, ext3, linux swap)
              Nainstaluj cez Puppy Universal Installer (v Menu -> System) na tuto particiu.
              Po skonceni instalacia sa spusti GRUB Bootloader config, cez neho vytvor boot sektor na disku prip. USB disku, diskete.
              Restartuj PC
              Spustit Puppy cez GRUB
              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
              • Re: Puppy LINUX 19.02.2009 | 20:31
                Avatar lubos679   Používateľ
                Skopiroval si to skor ako ja.... :-D
    • Re: LINUX OS 18.02.2009 | 20:02
      peto   Návštevník
      najjednoduhsie su Ubuntu, openSUSE, fedora a mandriva

      ale pokial nenapises presne aka chyba to je , tak ti tazko pomoct

      jeden moj typ je taky, ze skusas pouzit 64 bit ediciu na 32 bit CPU Pentium..
      • Re: LINUX OS 18.02.2009 | 20:18
        Mike1000   Návštevník
        Takze ubuntu som skusal, je to podobne ako slax. Lenze ubuntu 8.10 mi necelo bootovat s chybovou hlaskou SYSTEM HALTED. Tak som to vzdal. Na system mandriva nemam dostatok RAM. Slackware tak isto. No uvidim tu moznost druhu co si pisal. Dakujem. Ako SLAX sa mi paci, skoda ze bootuje iba z cd.
        • Re: LINUX OS 19.02.2009 | 15:02
          ---   Návštevník
          nepises kolko mas RAM, to je zasadny udaj, od toho sa odvija vyber.
        • Re: LINUX OS 19.02.2009 | 16:05
          Mike1000   Návštevník
          Mam 194 MB RAM, prosim porad, dakujem
          • Re: LINUX OS 19.02.2009 | 17:11
            ---   Návštevník
            napr. debian s nejaky rychlym Window managerom, neviem s cim budes na tom kompe pracovat. Este pred tym by bolo dobre skontrolovat disk v akom je stave.
            Pripadne pouzit startovacie volby napr. acpi=off a podobne.

            Ubuntu ti na 192 RAM nepojde, teda nie live verzia.

            Ak vsetky instalacie koncia rovnakou chybou ,asi nebude na vine linux, v akom stave je mechanika?

            Kontroloval si md5 sucty tych iso obrazov (ak to robia vsetky tu asi chyba nebude)?

            Co vypisalo tesne pred tym hlasenim SYSTEM HALTED ?
      • Re: LINUX OS 19.02.2009 | 14:27
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tomu si dal... nic z toho mu tam nepojde OK

        a davat 64 bit na prastaru masinu s hodnotou maximalne 20 euro nie je velka vyhra...
    • Re: LINUX OS 18.02.2009 | 20:43
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Aka je ta chybova hlaska?

      Pozeral si do sekcie OS na starý počítač ? (je uvedena dokonca ked pridavas temu)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: LINUX OS 19.02.2009 | 16:07
        Mike1000   Návštevník
        SYSTEM HALTED
        • Re: LINUX OS 19.02.2009 | 19:39
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          a pred tym nic?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • LINUX OS 19.02.2009 | 19:48
            Mike 1000   Návštevník
            Nasiel som si Puppy linux, ide mi to. Len nechapem. Funguje mi to ako SLAX. Ako bootuje iba s CD. Ja potrebujem obycajny OS ktory bootuje s CD. Pocitac v podstate bude pouzivany len ako na pisanie a na internet do firmi. Nechcem Microsoft, kedze je spoplatneny.
            • LINUX OS 19.02.2009 | 19:51
              Mike1000   Návštevník
              Myslel som z hardisku boot :D. Sorry, ten zháňam