fn tlacidla na notebooku (Fedora 10)

Sekcia: Konfigurácia 19.02.2009 | 23:13
Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
Dobry den,
mam taky mensi problemik s tymi fn tlacidlami na Fedore 10, okrem toho sa jedna o notebook HP Compaq 6735s.
Tie tlacidla idu, ale nie vsetky, nejdu mi tlacidla na zvysovanie a znizovanie jasu monitora, na zvysovanie a znizovanie hlasu zvuku a tiez tlacidlo na mute zvuku.
Pri tom zvysovanie a znizovanie zvuku sa mi na obrazovke objavi obrazok ze zvysujem alebo znizujem hlas ale system nato vobec nereaguje a pri tom jase monitora sa mi nezobrazi nic.

Asi taky je cely problem, je to len taka kozmeticka chybycka ale rad by som to rozbehal ak by to slo ...

Dakujem za vsetky rady ...
Slackware
    • Re: fn tlacidla na notebooku (Fedora 10) 20.02.2009 | 00:23
      Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
      Ahoj ja som mal podobny problem na mojom FS s Fn tlacidlami na hlasitost.Ked zadal zvolenu skratku na zvysenie hlasitosti (FN+F3) tak mi zacala hlasitost skakat razz hore raz dole.Ja som to vyriesil tak ze som zmenil nastavenie skratky na ctr+alt+PgUp.skus aj ty zmenit skratky tak aby neobsahovali tlacidla Fn mozno pomoze.
      Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
      • Re: fn tlacidla na notebooku (Fedora 10) 20.02.2009 | 00:29
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        este som nasiel nieco o tom tvojom NB na tejto stranke.precitaj si aj ten pokec dole co je. http://www.linlap.com/wiki/HP-Compaq+6735S
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
        • Re: fn tlacidla na notebooku (Fedora 10) 20.02.2009 | 12:30
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Dakujem, jas monitoru som vyriesil pomocou komentarov na tej stranke, riesenie bolo toto ak by niekto v buducnosti potreboval:::

          Bolo treba editovat subor: /usr/share/hal/fdi/information/10freedesktop/30-keymap-hp.fdi
          Vnom najst riadok, v ktorom sa nachadza cislo modelu konkretne 6730s a prepisat to na 6735s, potom uz len restart a hotovo.

          Stale vsak mam problem stym zvukom. Aj ked som zmenil klavesove skratky na ctr+alt+PgUp/PgDn, robi to to iste ako predtym, ja sice na obrazovke vidim ze sa mi znizuje alebo zvysuje hlas, ale system nato vobec nereaguje, proste znizit/zvysit hlasitost mozem len cez ikonku v pravom hornom rohu plochy.

          Slackware
    • Re: fn tlacidla na notebooku (Fedora 10) 20.02.2009 | 00:29
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Pozri si tam doporučenia pre sekciu Known issues.

      http://www.linlap.com/wiki/hp-compaq+6735s
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."