Ubuntu server vs. Debian

Sekcia: Ostatné 01.03.2009 | 14:08
Pista   Návštevník
Zdravim.
Uz niekolko rokov pouzivam na serveroch Debian distro a zatial k mojej spokojnosti funguje bez problemov.

Onedlho planujem instalaciu dalsich serverov a tak trochu premyslam vyskusat UBUNTU Server.
Ale nemam cas na testovania a omyly. Proste potrebujem obycajnu distro, ktora zvladne obrovske napory na apaca,php a mysql.

Z tohto dovodu sa chcem spytat co si myslite o Ubuntu server ediicii. Ci je vhodna, stabilna. Ak ano, preco uprednostnit ju pred Debianom. Popripade linky na nejake zaujimave clanky/grafy ?

Dakujem moc.
    • Re: Ubuntu server vs. Debian 01.03.2009 | 14:41
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Zdravim,

      osobne z vyberu ubuntu/debian by som na server dal debian (ale zalezi od toho, ako casto treba nove verzie atd.). Z velkych webov napr azet/pokec pouzivaju mix debianov a ubuntu. Treba vziat do uvahy vyvojovy cyklus ubuntu a debianu.
      Proste potrebujem obycajnu distro, ktora zvladne obrovske napory na apaca,php a mysql. To skor zalezi od nastavenia danych programov, ako od samotneho distra.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Ubuntu server vs. Debian 01.03.2009 | 14:56
        Pista   Návštevník
        Reagujem na veci, ktorymi sa Ubuntu chvali:

        http://www.ubuntu.com/products/whatisubuntu/serveredition/features

        ja neviem ako je natom Debian z pohladu tychto veci. A preto sa pytam.
    • Re: Ubuntu server vs. Debian 01.03.2009 | 14:53
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak nemas cas na omyly, mal by si zostat pri pouzivanej distribucii. aj ked ubuntu sa od debiana moc nelisi.
    • Re: Ubuntu server vs. Debian 01.03.2009 | 16:17
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak ubuntu, tak asi skor LTS vydania... kedze maju na serveroch ovela dlhsiu podporu
      • Re: Ubuntu server vs. Debian 16.07.2009 | 12:34
        rado3105   Návštevník
        Alebo CentOS to je naj free serverovy system