Grub mi nenasiel Win

Sekcia: Konfigurácia 03.03.2009 | 20:08
Mravec   Návštevník
Ahojte prosim vas pomozte mi, mal som na kompe WinXp a Ubuntu-na jednom disku. Musel som preinstalovat Win a uvedomil som si neskoro prepisanie Grub-u. Podarilo sa mi obnovit povodny podla jedneho navodu. Teraz mi nechce nacitat Win,hlasi nejaku chybu. Povodný Grub som len obnovil,bo sa mi povodna obrazovka zobrazila uz upravena ako som ju mal predtým.
Ako najdem a nastavým Win spustac? Pls trochu to ponahla.
    • Re: Grub mi nenasiel Win 03.03.2009 | 20:15
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Editovať /boot/menu.lst, alebo ako sa to vola a pridať tam:
      title Windows XP
      rootnoverify (hd0,číslo_partície)
      makeactive
      chainloader +1
      • Re: Grub mi nenasiel Win 03.03.2009 | 20:18
        mravec   Návštevník
        Ale ako zistim cislo particie? Zvisok je ok,teda myslim(predtym to slo vpohode).
        • Re: Grub mi nenasiel Win 03.03.2009 | 20:22
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No pokiaľ sa nemýlim malo by to byť to čo má na konci zariadenie (napr sda5, teda číslo 5, keďže GRUB čísluje od 0 tak 4).
          • Re: Grub mi nenasiel Win 03.03.2009 | 20:30
            mravec   Návštevník
            dik moc ,uz to maze, ale nerozumiem preco mi zmenilo poradie particii. Ved s diskom som nic nerobil. No nevadi uy to ide, tak dakujem.
            • Re: Grub mi nenasiel Win 04.03.2009 | 07:37
              peto   Návštevník
              asi ano
              primarne particie su 1-4 , z nich moze byt jedna extended a v nej logicke particie od 5, niekedy Windows rady NT (2000=NT5.0, XP=NT5.2 Vista-NT6.0) urobi bootaloder particiu o velkosto 8MB a zvysok da na dalsiu a ak 2. bola extened tak musel ist na 5.
              Grub /Lilo nhardi tu 8MB particiu
      • Re: grub.conf 04.03.2009 | 09:46
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        ... len upresním, že menu.lst je iba odkaz, samotný súbor je /boot/grub.conf :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: grub.conf 04.03.2009 | 10:08
          dash   Návštevník
          nemusi to tak byt - zalezi to od distra.
          • Re: grub.conf 04.03.2009 | 10:21
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            A môžeš mi povedať, prosím Ťa, ktoré distro použivajúce GRUB nemá grub.conf ?
            :-)
            Nepoznám všetky lin. distrá a preto o tomto možno neviem .
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: grub.conf 04.03.2009 | 19:33
              Avatar berki92 Mandriva 2008.1, Slax_USB  Používateľ
              no ja na Mandrive 2008.1 nemam
              no mam ale toto z menu.lst tam nieje.
            • Re: grub.conf 05.03.2009 | 09:47
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Myslím, že v gentoo nie je .. ale je to už dávdno čo som grub videl .. dokonca na svojom stroji som grub mal iba pár minút, potom som sa vrátil k lilo.
            • Re: grub.conf 05.03.2009 | 09:49
              Avatar igor   Používateľ
              red haty a fedory maju grub.conf, ale ja na debiane som ho nenasiel :-(
              • Re: grub.conf 05.03.2009 | 11:19
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                /etc/grub.conf
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: grub.conf 05.03.2009 | 13:50
                  Avatar igor   Používateľ
                  jo ja chapem, dakedy som fical na fedore tak si spominam. hovorim ze na svojom debiane ho nemam nikde. :-)

                  • Re: Starý grub, mladý chalani .... 05.03.2009 | 17:05
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Nehovorím, že nechápeš, len som bol prekvapený, keď som si vyhľadal, že Ubuntu/Debian používa ešte stále 10 rokov starý Grub (ver. 0.9x). ;-)

                    Práve, že "Powered by Fedora" u mňa, ma rozmaznáva všelijakými novinkami a ešte je aj stabilné distro (myslím Fedora) tak vidím, že môžem ostať pokojný
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."