pokaslana instalacia ovladaca ATI

Sekcia: Konfigurácia 04.03.2009 | 19:26
Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
Cawte
vcera som nainstaloval ovladac na graficku kartu ATI Radeon 9600.
Ovladac som stiahol tu.
Ked som ho nainstaloval a restartoval PC po nacitani sytemu mi nabehol textovy rezim, ale to len asi tak na 2 sekundy potom mi nabeholo toto.
Neviem asi budem musiet preinstalovat cely system, ale keby sa stym dalo nieco robyt tak pls poradte.
    • Re: pokaslana instalacia ovladaca ATI 04.03.2009 | 20:11
      Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
      nevedel som sice stiahnut ten obrazok ale podobny problem som riesil uz vela krat. skus pri boote si dat "recovery mode" a tam jak ti to nabehne zadaj "try to fix xserver" ale mne to v poslednom case akosi nefunguje mozno tebe pojde.
      Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
    • Re: pokaslana instalacia ovladaca ATI 04.03.2009 | 20:17
      peto   Návštevník
      to si co robil? ako instaloval?

      9.12 som istaloval na X300 v slackwari a bolo to jednoduhsie ako v openSuSe 11.1 s nvidia-ou.

      bootnut sa da do rezimu jednho uzivatela

      grubu alebo lilo-u daj do riadku 1 zmen /etc/X11/xorg.conf na starsiu verziu

      napadaju ma dve veci ty si asi nespustil aticonfig --inital po instalacii a preto sa mozu X11 ovladac radeon s FireGL Radeon LinuX(fglrx) modulom jadra ale v Ubuntu sa instaluju ovladace z repozitara Ubuntu nie z webu vyrobcu chipu..
      • Re: pokaslana instalacia ovladaca ATI 04.03.2009 | 20:46
        Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
        ja vam neviem
        najradsej by som preinstaloval cely system, namam s tym velky problem, ale pls vysvetlite mi ako mam potom ten ovladac nainstalovat tak aby to normalne fungovalo
        ja som proste instalaciu spustil cez terminal potom mi nabeholo okno a tak uz len krok za krokom a dokoncil som to, no neviem asi my tam trebalo este nieco nastavyt
        • Re: pokaslana instalacia ovladaca ATI 04.03.2009 | 21:30
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
          Nemusis nic preinstalovavat. Pre opravu pouzi navod od Martin Ďurišin. Ked sa dostanes do ubuntu tak v system-sprava-ovladace hardveru vypni ovladace pre grafiku(ak su aktivne. Restartuj a pouzi tento navod
          http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Intrepid_Installation_Guide
          Je to postup 2 "Installing the restricted drivers manually "
          • Re: pokaslana instalacia ovladaca ATI 04.03.2009 | 23:10
            Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
            Pekny vecer. Ja mam ATI Radeon HD 2300, a postupoval som:
            - z grafickeho prostredia som presiel do textoveho /Ctrl+Alt+F1/
            - prihlas sa /uzivatel, heslo/
            - sudo su /musis mat prava spravcu-admika/
            - cd Desktop /alebo miesto Desktop, chod do priecinka kde si stiahol ovladac/
            - ls /nakuknes ci tam mas ovladac/
            - sh ati-....... /staci napisat iba ati a daj Tab/

            potom pozorne citaj a spravne klikaj. Da sa to zvladnut. Po uspesnom prevedeni, ak chces restartuj, ale nieje potrebne. Instalaciu som skusal aj v Grafickom rezime cez konzolu, ale textova je istejsia. Dufam, ze som poradil
            • Re: pokaslana instalacia ovladaca ATI 05.03.2009 | 20:43
              Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
              Tak cawte
              spravil som to cez recovery mode tak ako napisal Martin Ďurišin ale velmi to nepomohlo stale to robi to iste takze asi predsa len budem musiet preinstalovat system, ale ak by ste este mali nejake napady tak napiste.
              • Re: pokaslana instalacia ovladaca ATI 06.03.2009 | 10:53
                Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                Nepridaval si nahodou rucne dajake moduly na spustenie pri starte? Ak ano musis ich rucne aj odstranit.
                Aj ked v tvojom pripade by mohlo byt to preinstalovanie rychlejsie.