kompilacia jadra

Sekcia: Konfigurácia 07.03.2009 | 14:55
Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
Ahoj chcel by som si prekompilovat nove vanilla jadro ale mam jeden problem postupoval som podla tohto navodu ale narazil som na problem.V "sekcii Kompilace ala Debian (Ubuntu)" je napisane ze mam ist do priecinku /usr/src/linux ale problem je v tom ze ja takyto priecinok nemam. Mam iba /usr/src/linux-headers-2.6.24-24 a /usr/src/linux-headers-2.6.24-24-generic cize na tieto priecinky mam zadat prikaz sudo make-kpkg clean?Vdaka za odpoved
Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
    • Re: kompilacia jadra 07.03.2009 | 15:03
      Avatar pejta Archlinux  Používateľ
      /usr/src/linux je zvyčajne iba symlink na adresár s kernelom
    • Re: kompilacia jadra 13.03.2009 | 14:36
      Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
      a vacsinou v navodoch na kompilaciu jadra mas aj niekde na zaciatku uvedene aby si si si spravil link na ten priecinok ktory kompilujes.. atd..
      proste v Tvojom pripade:

      ln -s /usr/src/linux-headers-2.6.24-24 /usr/src/linux
      Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
      • Re: kompilacia jadra 14.03.2009 | 09:50
        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
        Nieeee, toto nie.

        Nemas nainstalovany balicek zo zdrojovym kodom jadra, mas tam len hlavickove subory. Potrebujes bud nainstalovat balicek so zdrojovym kodom jadra, alebo stiahnut zdrojaky z kernel.org
        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: kompilacia jadra 13.03.2009 | 14:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      neni su headers len hlavickove subory? ja ked kompilujem vanila jadro, stiahnem si ho z kernel.org, rozbalim archiv do /usr/src a pracujem potom v rozbalenom archive (/usr/src/linux-2.x.y.z)
      • Re: kompilacia jadra 14.03.2009 | 10:32
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        mozno odveci.. ale existuje program kernelcheck ktory robi plno veci automaticky ... treba skusit
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
        • Re: kompilacia jadra 14.03.2009 | 13:04
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          v /usr/src/linux/scripts som ho nenasiel, takze kompilujem starym sposobom aj kontrolou