chyba v postfixe

Sekcia: Konfigurácia 10.03.2009 | 03:19
wkoo   Návštevník
zdravim. mam problem s mailovym serverom. vsetko bezalo dlhsiu dobu v pohode a odrazu mi to nejde posielat maily skoro nikde, zakazdim vypisuje v logoch servera nieco ako "Your MTA is listed in too many DNSBLs". priblizne chapem co tym chce povedat, ale viete mi vysvetlit preco to robi? a ako to opravit. prosim poradte. dakujem
    • Re: chyba v postfixe 10.03.2009 | 18:44
      Avatar Tomas   Používateľ
      Pozrel by som si logy, ci ti niekto z domeny neodosiela spam. Ak pouzivas autentifikaciu, nie je problem zistit kto. Ak ju nepouzivas, treba ju zaviest ...
      • Re: chyba v postfixe 10.03.2009 | 19:03
        wkoo   Návštevník
        z tej domeny posielame maily len my v ramci firmy, cize 3 ludia a urcite nikto neposielal spam, takze bude to asi v niecom inom. nevies v com inom to moze byt?
        • Re: chyba v postfixe 10.03.2009 | 19:17
          Avatar Tomas   Používateľ
          Ak ich naozaj pouzivate len vy, teoreticky by sa mohol na blacklist mohol dostat vas provider.

          Ale tych moznosti je viacej, skusil by som zadat vasu domenu do niektoreho DNS blacklistu (napr. http://www.rfc-ignorant.org), co ti povie.

          • Re: chyba v postfixe 11.03.2009 | 03:18
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            A taktiez este kuknut tu a tu.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: chyba v postfixe 11.03.2009 | 03:33
      kipikasa   Návštevník
      aku ip ma ten server? ako je pripojeny? ake sluzby na nom este bezia?...