Napad

Sekcia: Programovanie 10.03.2009 | 15:21
Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
Zdar,

idem robit diplomovu pracu "Paralelne programovanie pomocou OpenMP".
Bude to skor prakticke ako teoreticke a ked uz budem programovat, tak by som rad spravil nieco uzitocne.

Problem je iba ten, ze ma nic nenapada. Ma niekto nejaky napad? :)

Thx
    • Re: Napad 10.03.2009 | 15:41
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mozes nam popisat nejake tie moznosti, co to dokaze? teda aky druh "niecoho" sa da cez to vytvorit?
      • Re: Napad 10.03.2009 | 15:51
        Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
        Je to API na paralelne programovanie pre C/C++ a fortran.
        Podporuje ho pomerne velky pocet kompilatorov, napr. aj GCC a VisualStudio (tym som chcel povedat o portabilite)

        Po lopate:
        pomerne jednoducho a rychlo a pomocou toho pisu multithread aplikacie (teda snaha o maximalne vyuzitie procesora ).

        Rad by som bol keby sa tam tie vlakna dali vyuzit
        • Re: Napad 10.03.2009 | 15:57
          Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
          teda, vyuzit vlakna a procesor v tom programe / a malo by to byt C++
          • Re: Napad 10.03.2009 | 16:17
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            teda dal by sa napriklad napisat program na otestovanie vykonu PC?
            • Re: Napad 10.03.2009 | 16:20
              Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
              nemyslim si, ze to je hodne diplomovej prace.

              A tym by si aj tak iba zistil procesor / a to sa da aj takto:
              time make
              rovnaky zdrojak na roznych PC :)
              • Re: Napad 10.03.2009 | 18:39
                WlaSaTy   Návštevník
                Otazkou je co to otestuje napriklad vykon paralelneho spracovania matic na jadre grafickej karty.
    • Re: Napad 11.03.2009 | 03:23
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Mozes skusit naimplementovat masivne distribuovany sach napriklad. Kedysi sme to robili s kamosom (http://ichess.ideaz.sk/), ale bolo to hodne len bakalarky. Ale keby sa tam nieco pridalo, tak snad aj na tu diplomku by to dalo.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Napad 11.03.2009 | 10:44
        Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
        je to zaujimave, ale mam sa venovat paralelnemu spracovaniu, nie distribuovanemu. Vsak tento projekt si nechaj na diplomovku, iba ho trosku vylepsis :)
        • Re: Napad 11.03.2009 | 21:17
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Hmm, myslel som si, ze OpenMP podporuje aj distribuovane programovanie nezavisle na platforme. Ja som si uz oddiplomovkoval, tiez som zhodou okolnosti robil paralelne, ale v CUDA. Tu je moja diplomka. Zmaknute za dva tyzdne :)
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Napad 11.03.2009 | 22:49
            Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
            Je to nezavisle na platforme, pisal som to vyssie. OpenMP sa viaze na jazyk Fortran, C/C++. Je podporovane roznymi kompilatormi (gcc, visual studio, intel, atd...)

            2 tyzdne? pekne :)
            • Re: Napad 11.03.2009 | 23:18
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Ano, ale myslel som, ze je to prave na distribuovane, nie len na paralelne. Niekde na stranke to aj myslim spominali, ale len v spojeni s dalsou kniznicou.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Napad 11.03.2009 | 08:36
      l_barbarossa   Návštevník
      google summer of code - najskor tam najdes nejaky uzitocny projekt a ak budes uspesny asi to oceni aj niekto iny nez tvoj konzultant a par kamosov
      • Re: Napad 11.03.2009 | 10:44
        Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
        pekné, pekné - len to musím poriadne preštudovať, ešte som tam nenašiel projekty na rok 2009