Pár otázok ohľadom GRUB,Bootscreen atď.

Sekcia: Konfigurácia 10.03.2009 | 16:45
Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
1.Otázka:
Dá sa nejakým spôsobom nainštalovať GRUB z Windows???
Pretože som mal donedávna dualboot (alebo skôr Trialboot???) tj. Linux (Kubuntu 8.10) a MS Windows(XP a 2000), keďže Linux som inštaloval až po Windoz na samostatnu particiu tak vychodzi bootloader bol GRUB.Problem je že potom som sa rozhodol preinštalovať XP a pri reinštalácii mi odstranilo GRUB a nainštalovalo orig. zavadzač od Mrkvosoftu takže teraz nemožem spustit Linux.Potrebujem to spravit hlavne tak aby som sa vyhol reinštalácii Linuxu pretože mam na ňom veľa sw, ktorý somm dosť dlho hľadal.

2. Otázka:
Dá sa nejak zmeniť bootscreen v Kubuntu 8.10???(Myslim to logo Kubuntu ktore sa zobrazuje počas načítavania OS)
A potrebujem na to nejaký špecifický formát obrázku? (napr. *.bmp *.jpg *.gif ....)

3. Otázka:
existuje nejaký konvertor balíkov??? Myslím niečo čo by napríklad skonvertovalo aplikacia.rpm na aplikacia.deb alebo aby to aspoň skonvertovalo tarball na *.deb

4.Otázka:
Ako sa dá doinštalovať správca okien do Kubuntu 8.10?? (napr. fluxbox,IceWM....)

poprosil by som odpovede aj s vysvetlenim kedze som dost taka lama.
..::RootLUG::..
    • Re: Pár otázok ohľadom GRUB,Bootscreen atď. 11.03.2009 | 04:14
      ello   Návštevník
      1. Windows nemá Grub. Ale skús cez inštalačné CD/DVD Kubuntu, mala by tam byt možnosť faillsafe režim, Oprava či znovuinštalácia Grub-u.
      2. Kubuntu, teda KDE nemá také niečo možné nastavť cez kcontrol -> Správa systému -> Správa prihlásenia?
      3. checkinstall
      4. bud máš grafickú aplikáciu na software, alebo cez CLI príkazy. Ale kedže osobne používam rpm balíky,(tam by to bolo #urpmi fluxbox) tak konkrétne príkazy pre apt-get pozri man, alebo inú pomoc.
      • Re: Pár otázok ohľadom GRUB,Bootscreen atď. 11.03.2009 | 16:16
        ra100   Návštevník
        1. ano. ked si ho nainstaloval z win, tak to asi ide. napr.z virtualnej masinky...ale radsej pouzi live cd.
        2. ano. bootscreen nesuvisi s windowsmanagerom.
        3. ano. alien.
        4. ano. pri starte x-ka si vyberies aky winmanager nastartujes...
      • Re: Pár otázok ohľadom GRUB,Bootscreen atď. 11.03.2009 | 16:20
        ra100   Návštevník
        k 1.existuje wingrub, ale nepouzil som to. nemam win...
    • Re: Pár otázok ohľadom GRUB,Bootscreen atď. 11.03.2009 | 16:59
      Avatar lubos679   Používateľ
      http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/79/index.html
      • Re: Pár otázok ohľadom GRUB,Bootscreen atď. 12.03.2009 | 15:27
        Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
        dakujem za pomoc
        ..::RootLUG::..