Dá sa s Mandrivou 2009 na 3G Orange net ?

Sekcia: Konfigurácia 15.03.2009 | 05:31
Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
Už to na toto fórum dávam asi 3x. Možno je to pre niekoho primitívna téma, mysliac si, že aj amatér sa prekliká k netu, čo sa Mandrivy týka. Preklikal som sa v Ubuntu aj v Xubuntu aj v Minte..všade mi to šlo. Aj v SUSE.. A preklikal som sa aj v Mandrive.. Detekoval Nokiu 3600 a ďalej sám ponúkal možnosti až do "Kongratulations" Problém je len v tom, že ma nespojí. Signál údajne má signalizuje mi dokonca plný. Takže neviem si poradiť :-( Skúšal som to aj z KPPP (na GNOME) ale ani tam som nič nevyriešil.. Vie niekto poradť ??
Vďaka.
    • Re: Dá sa s Mandrivou 2009 na 3G Orange net ? 15.03.2009 | 09:37
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      pouzi wvdial tu mas konfig

      [Dialer Defaults]
      Modem = /dev/modem
      Baud = 460800
      SetVolume = 0 Dial
      Command = ATDT
      FlowControl = NOFLOW
      Init1 = ATZ
      Init2 = ATM0

      [Dialer orange]
      Username = any
      Password = any
      Phone = *99***1#
      Stupid Mode = 1
      Init3 = AT+CGDCONT=1,"IP","internet"

      a volas to
      wvdial orange

      doporucujem ti nastudovat inicializasne prikazy pre dany modem a ppp :)

      a ked ti to islo na inych distrach tak si si mal stiahnut konfigy a iba ich prepisat v Mandrive a mal by si.Zaklad je sledovat logy ake hlasky to vypisuje ak to nahodou nebude fungovat.
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Dá sa s Mandrivou 2009 na 3G Orange net ? 15.03.2009 | 13:44
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        ...vrelá vďaka, ale teraz sa priprav na ZŠ konfigurácie :-( .Jediné čo som zvládol je spustiť wvdial v termináli vypísal toto:


        --> WvDial: Internet dialer version 1.60
        --> Cannot open /dev/modem: No such file or directory
        --> Cannot open /dev/modem: No such file or directory
        --> Cannot open /dev/modem: No such file or directory

        ...no a ďalej neviem nič. Neviem kde a ako mám vpísať tú konfiguráciu. Som ešte stále dosť poznačený oknami a grafickým prostredím. Takže ťa teraz prosím o navigáciu ""step by step" a snáď už získam časom aj v shelli nejakú intuíciu :-(
      • Re: Dá sa s Mandrivou 2009 na 3G Orange net ? 15.03.2009 | 14:10
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        ... ináč sorry za dezinformáciu. To čo som vypísal som skúšal na Xubuntu kde mi net ide, dúfajúc, že v mandr. ten soft bude... ale nieje :-) vypísal "command not found" takže skúsim si ho takto stiahnuť a tam naištalovať. Neviem, či bude potrebuvať ešte aj nejaké závislosti.


        Ináč v Mandr.je defaultne NetApplet, Nedal by sa tam nainštaloať AppletManager ?
        • Re: Dá sa s Mandrivou 2009 na 3G Orange net ? 16.03.2009 | 13:17
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          pod /dev/modem to moze byt napr. /dev/ttyACM0

          to si musite zistit sam takze namiesto /dev/modem tam mozete dat /dev/ttyACM0

          alebo urobit link ln -s /dev/ttyACM0 /dev/modem

          a sledovat dmesg,tail -f /var/log/messages, lsusb ako sa to sprava a co hlasi
          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))