Aku distribuciu ?

Sekcia: Programovanie 16.03.2009 | 22:07
Avatar kubki OpenSUSE  Používateľ
Ahojte, som nováčik v oblasti programovania v Java. Poslednu dobu som si stahoval rozne distribucie linux, a bohuzial som mal rozne tazkosti s instalaciami ktore som uviedol v inej teme.

Chcel by som poznat nazor skuseneho programatora ktory by mi poradil ktora distribucia je najlepsia pre programovanie v Java/c++ popripade linux apps. alebo jednoducho : Pracu. kamos mi poradil Open Suse ktory mi zhodou okolnosti bezi najlepsie na notebooku vdaka jednemu prikazu ktory furt pri spusteni OS pisem do kernelu.

Naozaj chcem poznat nezaujaty nazor :-) aky linux je naj programovanie. dik moc
    • Re: Aku distribuciu ? 16.03.2009 | 22:10
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      No ono, kazdy linux je na programovanie dobry... kompilator je vsade ten isty ( gcc g++ a pod. )
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Aku distribuciu ? 16.03.2009 | 22:25
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Aj ked povedal by som ze take gentoo je na programovanie lepsie ako nejaka mandriva alebo open suse - lepsie poznanie systemu, znalost nastavitelnosti ( ako USE flags pre emerge a pod . ) a celkova znalost a vysoka moznost konfigurovatelnosti systemu sa programatorovi c++ hodi. Gentoo mu ju v plnom rozsahu poskytuje. Ale je to distribucia pre skusenych
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Aku distribuciu ? 16.03.2009 | 22:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      linuxovych distribucii je vela. tebe posluzi vsak prakticky kazda...
    • Re: Aku distribuciu ? 17.03.2009 | 02:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      najlepsi linux na to je podla mna linux 2.6 :)
      • Re: Aku distribuciu ? 17.03.2009 | 02:22
        Avatar kubki OpenSUSE  Používateľ
        dakujem za rady. rozhodol som sa ze kedze s linuxom zacinam tak si vyberiem Suse a gentoo ale este by ma zaujimalo ako mam rozdelit particie kedze mam maly disk na Notebooku, len 30gb :-D ale myslim ze mne to bohato staci.

        neviem ci mam vytvorit 2x swap a 2x ext3 alebo 1x swap a 2ext3 ale vtom prpade mi hodi prvy instalovany OS aj na druhu particiu cize rozhadzane. dik za odpoved
        • Re: Aku distribuciu ? 17.03.2009 | 02:24
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          gentoo je pre machrov, urcite nevhodne na zaciatok...

          takze gentoo si urcite nedavaj. a btw 1 swap staci. nic Ti nerozhadze a pusti Ten system, ktory si vyberies v zavadzaci.
          • Re: Aku distribuciu ? 17.03.2009 | 02:31
            Avatar kubki OpenSUSE  Používateľ
            no ja som rozmyslal tak ze zacnem s SUSE cize to je jedna particia a druhu si vytvorim pre gentoo na ktory mozno prejdem neskor ked sa viac zorientujem :-) a neviem vazne ako to rozdelit. spravil som 1 swap(1gb) cilinder 1-130 , dalej 1x ext3 15gb, cilinder 131-2088 s mount poitom "/". a dalsi 1 ext3 (pre gentoo) 12gb, cilinder 2089-3647, mount point "/usr". dam instalovat suse a hodi mi to na ten 12gb disk a niektore root veci aj na ten 15gb disk pričom ja cem cely SUSE dostat len na ten 15 gb disk a neviem ako nato.
            • Re: Aku distribuciu ? 17.03.2009 | 02:35
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              naco vsetko tak hrozne komplikujes?

              na gentoo totalne zabudni. ak zacinas, tak staci ak si urobis jeden ext3 disk na / a swapko. nic viac a nic menej, jednoduche...

              urobi si to / dost velke, kedze opensuse vie byt nenazrane. a potom ho mozes podelit za par mesiacov uplne v pohode.

              inak opensuse a gentoo su dva uplne odlisne systemy. jeden je vycackany desktop, druhy je geek only kde vsetko kompilujes...
              • Re: Aku distribuciu ? 17.03.2009 | 02:38
                Avatar kubki OpenSUSE  Používateľ
                mno asi mas pravdu :-) , sice este neviem ako to neskor rozdelim ale pridem nato. o Gentoo viem zlahka ze funguje tak a preto ma to aj laka. dik za rady. teda vsetko vyriesene ;-)
                • Re: Aku distribuciu ? 17.03.2009 | 16:19
                  Avatar Peter Kotrčka Mandriva One 2009.0 KDE4  Používateľ
                  ono je to cele trosku inak...

                  samozrejme aj gentoo ma binarne balicky a moze to byt "vycackany desktop" a samozrejme aj na opensuse mozes kompilovat (ci uz SRPM alebo konkretny tar).

                  aj gentoo ma dnes instalator, ktory ma len next, next, next, reboot, takze sa nie je coho bat.

                  cize ked si das jednu distribuciu, kde takmer vsetko ide a k nej gentoo na ucenie (povedzme na 10 GiB), tak nic nepokazis - staci samozrejme 1x SWAP a jednu particiu pre kazdu distribuciu/system
                  http://www.mandrivalinux.cz - http://www.mandriva.com
                  • Re: Aku distribuciu ? 17.03.2009 | 18:34
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    Neverim ze ten gentoo instalator typu "next next next" niekto pouzil.. Gentoo je umenie a umelci si svoje diela radi urobia sami podla vlastneho gusta, nie podla defaultnych nastaveni a predvolenych moznosti.
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people