splashy ERROR: connection refused

Sekcia: Hardware a Drivery 19.03.2009 | 18:14
steev   Návštevník
zdravim, mam taky problem....po instalacii dnesnych par aktualizacii na linux mandriva 2009.0 po reštarte system skončí vždy s hláškou splashy ERROR: connection refused ... neviem, zda sa mi ze si nevie namontovat niektore systemove adresare alebo nieco take. cez windows mam pristup do tejto particie, neviete co by sa s tym dalo spravit, ako to rozkulhat?
    • Re: splashy ERROR: connection refused 19.03.2009 | 18:20
      Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
      https://qa.mandriva.com/show_bug.cgi?id=46811

      • Re: splashy ERROR: connection refused 19.03.2009 | 18:23
        steev   Návštevník
        prosim, mohli by ste mi to zjednodusene vysvetlit po slovensky? :) anglictina zatial neni u mna moc ovladany jazyk...... dakujem:)
        • Re: splashy ERROR: connection refused 19.03.2009 | 18:55
          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
          Mno ten problem nemas len ty ako tu vidim, ale do mandrivy neviem ale co viem o spalshy tak je to vlastn zodpovedné za obrázok, ktorý sa ti načíta pri boote splash-image a co este viem je to ze splashy ma nieco aj s initrd tu viac : ( http://www.abclinuxu.cz/slovnik/initrd ) mne sa to raz tiez trochu rozdr4inkalo a nenabehli mi moduly wifi a zvuk a vyriesil som to dost razne ale neodporucam nakolko mi nikto neodpisal ci som urobil dobre tak ti to ani nebudem opisovat a na mandrive fakt neviem, tam to je len BUG report som myslel ze sa s tym mozno niekde pohnes....neviem ale mato nieco s initrd a image a tak skus preinstalovat baliky splashy mozno to alebo pockaj kym sa ti niekto ozve kto vie o com rozprava :D
          • Re: splashy ERROR: connection refused 20.03.2009 | 00:43
            steev   Návštevník
            a je to vyriesene......zahada zmizla asi tak, ze ked som si podrobnejsie kukol log, zistil som, ze ma problem s mountovanim systemu.... postup.... live cd, ......fsck.........opravil sa superblock, ,,a uuuuz to frci:) diky moc:)
            • Re: splashy ERROR: connection refused 20.03.2009 | 21:23
              Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
              Dakuje len sebe :D