wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 20.03.2009 | 11:27
Avatar mirek1   Používateľ
Caute,tiez som novacik cez linux ...mam konkretne linux 2008.1, a mam problem tam dostat wifinu...totizto system mi vypisuje stale:neznamy hardware a tym padom mi aj teda nefunguje...skusal som aj instal cez ndiswrapper,ten mi vyhodi ze je nainstalovana,ale v skutocnosti nie je...lebo ked to dam spustit ovladace cez ten ndiswrapper tak mi napise,ze ho nemoze najst...neskor som sa docital,ze by bolo vhodne najskor nainstalovat kernel...tak som si zistil ake mam jadro :konkretne...2.6.24.4-laptop-1mnb....mam ho v rpm balicku,ale ked nan dva-krat kliknem tak mi vyhodi,ze ci ho chcem nainstalovat...ja dam ,,ok,, a potom mi vyhodi,ze je balicek zamknuty a nenainstaluje mi ho...no a to uz je aj dost pre mna,ked som doposial frcal na windowsoch...Tak Vas niekoho prosim o pomoc pri tomto probleme....Dakujemm.
    • Re: wifi 20.03.2009 | 11:37
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Môžeš sa káblom pripojiť do Internetu a spustiť update tej tvojej Mandrivy (ak si tak ešte nespravil) ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: wifi 20.03.2009 | 11:45
        Avatar mirek1   Používateľ
        no pravdu povediac to som este neskusal...ale co sa tyka sietovky tak ta by mala byt ,,ok,,ked mi ju najde a malo by mi uz len stacit len nastavit ucet a hadam to pojde...myslis,ze aktualizacia by mala zabrat?alebo ak sa smiem spytat:v com je vlastne problem....dik...
        • Developers, developers, developers ...... 20.03.2009 | 11:50
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Jednoducho povedané, nainštaluje Ti najnovší kernel (+ firmware), ktorý môže poznať tvoju wifi atď .
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Developers, developers, developers ...... 20.03.2009 | 11:53
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Všimol som si, že máš kernel 2.6.24, to je dosť "starý" kernel.

            Internet cez kábel a sofort.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Developers, developers, developers ...... 20.03.2009 | 12:57
              Avatar mirek1   Používateľ
              no som pripojenz cey kabel,ale nemoyem najst tie updata na linux 2008.1...nemozes najako poradit...
              • Re: Developers, developers, developers ...... 20.03.2009 | 13:03
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Na Tvojom laptope máš port pre sieťovú kartu, jeden koniec sieťového káblu tam strčíš a druhý koniec strčíš doma tam do tej skrinky s maličkou anténkou, to jest do routra, ktorý má tiež také isté porty. To je všetko. A spustíš na notebooku update systému, ak sa nespustil už sám automaticky.
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Developers, developers, developers ...... 20.03.2009 | 13:28
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Avšak najrýchlejšia metóda pre Teba ako totálneho nováčika momentálne môže byť aj následovný postup:
                - pripojíš ten sieťový kábel tak ako sme hovorili, zapneš Notebook a spustíš novú inštaláciu 2008.1 tak, že si stále káblom pripojený do Internetu.
                - počas takejto inštalácie by Ti mal (aspoň dúfam, že to tak Mandriva robí) stiahnuť z repositárov ten najaktuálnejší softvér
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Developers, developers, developers ...... 20.03.2009 | 13:56
                  Avatar mirek1   Používateľ
                  no tak som to obnovil teda cely linux aspon si myslim,teda aj to pisalo ,ze som vsetko co tam bolo obnovil,ale stale tam nemam wlan0 pod ethernet0...cize wlan nezname zariadenie...co navrhujes?











                  é
    • Re: wifi 20.03.2009 | 11:59
      Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
      Aky typ wifi mas??? lspci -v
      • Re: wifi 20.03.2009 | 12:07
        Avatar mirek1   Používateľ
        Realtek net8187b.......nic moc co?
        • Re: wifi 20.03.2009 | 12:16
          Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
          Tu mas ovladace na tu kartu fubguju!!!!!! Precitaj si README tam najdes vsetko okolo toho.

          http://www.tysonkirksey.com/rtl8187B_linux_24[1].6.1024.0822.2007.tar.gz
          • Re: wifi 20.03.2009 | 12:21
            Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
            Alebo:

            http://quilombo.wordpress.com/2008/03/07/realtek-rtl8187b-working-in-ubuntu-710-using-ndiswrapper/
          • Re: wifi 20.03.2009 | 12:24
            Avatar mirek1   Používateľ
            Diki moc...pojdem to vyskusat...a dam vediet....moc ste mi pomohli...dik.
          • Re: wifi 20.03.2009 | 12:59
            Avatar mirek1   Používateľ
            tie ovladace som skusal,ale ked dam podla navodu prikaz k nainstalovaniu tak mi napise,ze dany subor neexistuje...nechapem...
            • Re: wifi 20.03.2009 | 16:20
              Avatar mirek1   Používateľ
              nejako mi to podla tych ovladacov a toho navodu nejde...stale je neznamy hardware...sam stoho ,,na vetvy,,
              • Re: wifi 20.03.2009 | 18:49
                Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                A skusal si to aj podla toho navodu aky som ti dal ten druhy cez ndiswrapper. len musi byt zapnuty.
    • Záludná otázka nováčikovi 20.03.2009 | 19:01
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Náhodou si už na tom stroji neskúšal aj iné linuxové distribúcie ako sú Fedora, Ubuntu, openSuSe atď. ...?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Záludná otázka nováčikovi 20.03.2009 | 19:05
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        dodoedo. tam je problem v kernely. ale da sa to krasne rozbehat cez ndiswrapper odskusane.
        • Re: Záludná otázka nováčikovi 20.03.2009 | 19:17
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Áno kernel, ale prečo mu nejde ani základné wired pripojenie, mi nie je jasné.

          Ešte otázka na mirek....
          Aký presný typ+výrobca má tvoj NB ?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Záludná otázka nováčikovi 20.03.2009 | 19:21
            Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
            Aky wired
            • Re: Záludná otázka nováčikovi 20.03.2009 | 19:31
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ethernet kábel
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: wifi 20.03.2009 | 19:32
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.
      mirek1
      Aký presný typ+výrobca má tvoj NB ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: wifi 20.03.2009 | 19:40
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        to by chcelo lspci aspon. a lsmod
      • Re: wifi 22.03.2009 | 20:26
        Avatar mirek1   Používateľ
        no mam toshiba satellite l40...a uz si neviem s tym rady...
        • Re: wifi 23.03.2009 | 11:35
          Avatar mirek1   Používateľ
          neexistuje nejaky soft napr. v balicku rpm,ktory sa len jednoducho nainstaluje aby mi dokazal linux 2008.1 rozpoznat wifi kartu....ci to nejde takymto sposobom?
          • Re: wifi 23.03.2009 | 12:41
            Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
            no to takym lahkym sposobom nejde. To musis mat v kernely, inak si ani nestrajchnes
            • Re: wifi 23.03.2009 | 13:49
              Avatar mirek1   Používateľ
              stiahol som nejaky patch 2.6.29-rc8 a chcel by som ho nejako sprovoznit,ale nedari sa mi..jeto iba nejaky podla systemu subor na citanie a zobrazi mi ho iba v textovom prehliadaci a ja ho neviem aplikovat do systemu....nevies nahodou ako...potreboval by som helfnut...
              • Re: wifi 23.03.2009 | 17:19
                Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                aky mas teraz???
                • Re: wifi 24.03.2009 | 00:22
                  Avatar mirek1   Používateľ
                  mal som 2.6.24.4-1mnb a potom som na radu updatoval system a mam tam pri spusteni dva..ten druhy je 2.6.24.7-2mnb.....