pukanie monitora

Sekcia: Hardware a Drivery 23.03.2009 | 17:42
Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
Ahojte, dnes som si priniesol celkom novy monitor samsung 2243sn, ked som ho mal pusteny cca 2 hodiny po vypnuti zacal pukat. Volakedy to robievali CRT monitory a ja som cakal ze LCD to uz nerobia. Presvecil som sa ze to tak nie je. monitor mi puka a ja neviem ci to je tym ze je novy alebo ze by bol vadny? mam ho s internetoveho obchodu, nemate s tym dakto skusenosti? pukanie neprestalo ani po pol hodine a puka tak cca kazdych 20 sekund. Cim to moze byt? ak dakto viete prosim poradte mi co s tym. Ked na nom pracujem monitor nepuka, ide v pohode ale ked ho vypnem tak zacne pukat.
    • Re: pukanie monitora 23.03.2009 | 18:15
      Ivan   Návštevník
      je to zrejme tým, že sa nahreje a potom pomali chladne, no a pri tom puká ...
      • Re: pukanie monitora 23.03.2009 | 18:18
        Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
        nj a neda sa to dako obmedzit alebo doknca sa toho zbavit? mne to hodne vadi kedze to ma v izbe v ktorej spavam. Nechcem teraz po vypnuti cakat hodnu chvilu aby som siel spat, to sa proste neda...
        • Re: pukanie monitora 23.03.2009 | 19:16
          tatar   Návštevník
          hodinu ? mne "puka" (sice iny model) max. 1 min
          • Re: pukanie monitora 23.03.2009 | 19:17
            Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
            no puka to hooodne dlho na moj vkus...
            • Re: pukanie monitora 23.03.2009 | 21:58
              jorden   Návštevník
              A ako to puka? Nieje to nieco ako ked CRT ked sa vypne a sa vybija? Ja mam 19" CRT a pri praci nepuka vobec len po vypnuti. Skor len tak zasumi a je ticho. Ale na LCD je to zaujmave
              • Re: pukanie monitora 23.03.2009 | 22:27
                krcho   Návštevník
                prave ze ked som mal CRT tak to iba tak zasycalo a zapukalo ale iba par sekund ale tu to puka vzy v par sekundovych intervaloch
                • Re: pukanie monitora 23.03.2009 | 22:52
                  kernellll   Návštevník
                  Its because of cheap plastic in cheap electronics of today