sendmail masquerading podla prijemcu

Sekcia: Konfigurácia 24.03.2009 | 20:01
peto   Návštevník
mam taketo:
MASQUERADE_AS(`sk.sesterskainstitucia.int')dnl
MASQUERADE_DOMAIN(`subd.institucia.sk')dnl
MASQUERADE_DOMAIN(`isvd.subd.institucia.sk')dnl

sesterskainstitucia.int refusuje maily od *.institucia.sk, preto sa robi maskarada. tento relay [relay1] sluzil vyhradne na komunikaciu so sesterskouinstituciou.int a preto bol takyto setup ok.

teraz sa vsak druhy relay [relay2], ktory posiela maily do sveta, ide vypnut a preto musi [relay1] plnit aj jeho ulohu.

otazka znie: da sa nastavit, aby prepisovalo domenu nie na zaklade odosielatela ale na zaklade prijemcu?

teda mailu od jozo@subd.institucia.sk pre fero@sesterskainstitucia.int sa odosielatel prepise na jano@sk.sesterskainstitucia.int

ale ked jozo@subd.institucia.sk posle mail na jozovazena@gmail.com tak mail pride z jeho skutocnej adresy

dokumentaciu som cital, googlil som, ale potrebujem to vyriesit do zajtra rana a mozno sa najde niekto kto nieco taketo riesil.

vopred velka vdaka.
    • Re: sendmail masquerading podla prijemcu 25.03.2009 | 13:45
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      toto by som mozno rieisl na serveri kde sa mail prijima -
      ak sesterskainstitucia.int prijme mail od subd.institucia.sk, prepise odosielatela na sk.sesterskainstitucia.int

      prepisovanie odosielatela mozne je, ale pochybujem ze sa tam daju dat podmenky v akych pripdaoch. mozno v postfixe ale to tiez neviem...
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: sendmail masquerading podla prijemcu 26.03.2009 | 09:43
        peto   Návštevník
        na strane prijemcu to riesit zial nemozme